REKLAMA

16-latek i 14-letnia koleżanka na motocyklu. Oboje w szpitalu (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Dwie osoby ranne, to bilans zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę w miejscowości Kupiatycze. Do szpitala trafili 16-letni motocyklista oraz jego 14-letnia pasażerka. 16-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz ustalają, kto udostępnił pojazd nastolatkowi.

Wczoraj około godz. 12.30, dyżurny przemyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Kupiatyczach w gminie Fredropol. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierował funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego. Mundurowi na miejscu zdarzenia ustalili wstępne okoliczności, z których wynika, że 16-letni mieszkaniec Przemyśla, kierując motocyklem KTM 125 Duke, na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego najechał na prawidłowo jadącego peugeota. W wyniku zderzenia motocyklista i jego pasażerka zostali wyrzuceni z jednośladu i upadli w przydrożnym rowie.

16-latek kierujący motocyklem oraz jego 14-letnia pasażerka, mieszkanką powiatu przemyskiego, z obrażeniami zostali przetransportowani do przemyskiego szpitala. 20-letni kierujący peugeotem oraz jego 52-letnia pasażerka, oboje są mieszkańcami Przemyśla, nie odnieśli obrażeń. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało, że kierujący peugeotem oraz 16-latek byli trzeźwi.

Policjanci ustalili również, że kierujący motocyklem 16-latek nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdem.

Mundurowi wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz ustalają, kto 16-latkowi udostępnił motocykl.

źródło: KMP Przemyśl

05-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)