REKLAMA

150 kg pstrąga w Jeziorze Myczkowieckim! Zarybianie z PGE (VIDEO, ZDJĘCIA)

BIESZCZADY. PGE Energia Odnawialna, z Grupy PGE, przeprowadziła zarybianie Zbiornika Myczkowskiego. Do jeziora znajdującego się w pobliżu Elektrowni Szczytowo-Pompowej Solina trafiło 150 kg pstrąga potokowego. To kolejna w tym roku akcja zorganizowana przez spółkę, obok należących do niej obiektów energetycznych, która ma na celu odbudowę populacji różnych gatunków ryb. Zapraszamy do obejrzenia naszej RELACJI VIDEO oraz GALERII ZDJĘĆ.

Dwuletnie ryby zostały wyhodowane w Ośrodku Zarybieniowym Polskiego Związku Wędkarskiego w Foluszy. Na miejsce zostały przetransportowane specjalistycznym samochodem wyposażonym w basen z systemem napowietrzania wody i tzw. rękaw do bezpośredniego wpuszczania ryb do wody.

PGE Energia Odnawialna od dawna włącza się w akcje zarybiania. W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy przeprowadzić taką akcję na terenie Jeziora Myczkowskiego. Dzięki temu możemy pomóc w odnowie populacji pstrąga, a tym samym przyczynić się do wzrostu różnorodności przyrodniczej i poprawy całego ekosystemu wodnego – mówi Krzysztof Majcher, dyrektor Oddziału ZEW Solina-Myczkowce.

Co ważne, w ramach działań na rzecz populacji pstrąga potokowego, spółka PGE Energia Odnawialna zaangażowała się również w odtworzenie historycznych tarlisk na rzece San. Było to konieczne, ponieważ ten proces nie mógł odbywać się naturalnie. San jest rzeką przegrodzoną przez zapory, co powoduje, że woda nie jest w stanie samoczynnie przesuwać kamieni i żwiru, z których zbudowane jest tarlisko. Dlatego, by ryby mogły się swobodnie rozmnażać, konieczne okazało się naniesienie kilkudziesięciu kilogramów budulca.

Zarybianie Jeziora Myczkowskiego to kolejne tego typu akcja organizowana przez PGE Energia Odnawialna w tym roku. Pod koniec października, dzięki zaangażowaniu spółki do Jeziora Raduszeckiego i Jeziora Dychowskiego trafiło pół tony ryb trzech gatunków, tj. lin, karp i karaś pospolity.

Zalew Myczkowiecki o powierzchni 200 ha jest sztucznym jeziorem powstałym w wyniku spiętrzenia przez zaporę wód rzeki San. Pełni on rolę zbiornika wyrównania dobowego dla Elektrowni Szczytowo-Pompowej Solina.

Należąca do Grupy Kapitałowej PGE spółka PGE Energia Odnawialna jest obecnie największym producentem zielonej energii w Polsce. Posiada 20 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 5 farm fotowoltaicznych. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi 2415,5 MW.


grafika poglądowa

Maciej Gelberg Biuro Komunikacji Korporacyjnej Rzecznik Prasowy Spółki

źródło: Red., materiały nadesłane

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Zapora Solińska wewnątrz. VIDEO z poziomu 6 metrów pod dnem jeziora! (VIDEO, ZDJĘCIA)

Jedyna farma wiatrowa PGE na Podkarpaciu. Byliśmy na szczycie turbiny! (VIDEO, ZDJĘCIA)

Biegowe święto na Wyspie Energetyk. Pomoc dzieciom, rywalizacja, ekstremalny wysiłek (VIDEO, ZDJĘCIA)

POLAŃCZYK. Świetna zabawa na Cyplu! Bezpieczny wypoczynek z PGE (VIDEO, ZDJĘCIA)

PGE Energia Odnawialna uruchomi kolejną farmę fotowoltaiczną w Lesku! Duże inwestycje na terenie Podkarpacia (VIDEO, FOTO)


18-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)