REKLAMA

1,5 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury dla Rzeszowa (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak otrzymał od ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka symboliczny czek na kwotę 1,5 miliona złotych. Jest to wsparcie ze środków rezerwy Subwencji Ogólnej na dofinansowanie rozbiórki i budowy nowego mostu nad potokiem Przyrwa w ciągu ulicy Siemieńskiego. Inwestycja ta jest częścią większego zadania, jakim jest rozbudowa układu komunikacyjnego ulic w Śródmieściu Rzeszowa.

Jasionka 2

Foto (2): Urząd Miasta Rzeszowa

Budowa, przebudowa nowych dróg, działania legislacyjne, edukacja, uświadamianie czym są bezpieczne zachowania na drodze. To wszystko jest bardzo ważne, ale za tym wszystkim musi iść przede wszystkim bezpieczna infrastruktura – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Odbierając symboliczny czek prezydent Marek Bajdak zapewnił, że każde dodatkowe pieniądze w budżecie miasta są niezwykle potrzebne.

Każde wsparcie jest cenne. Te pieniądze pozwolą zmniejszyć wkład własny miasta w to przedsięwzięcie. A ja zadbam o to, aby ta kwota znalazła się w wykazie zadań inwestycyjnych na przykład na uliczki osiedlowe, których tak w mieście brakuje – powiedział pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak.

Jasionka 1

Trwająca od kilku miesięcy przebudowa kilkunastu ulic m.in. Głowackiego, Fredry, Śniadeckich, Orzeszkowej, Styki, Batorego, Żółkiewskiego oraz Siemieńskiego jest jedną z największych inwestycji drogowych Rzeszowa ostatnich lat.

W ramach tego zadania oprócz rozbudowy i przebudowy ulic powstaną także nowe ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe o łącznej długości 950 metrów, a także nowe chodniki (ponad 2 kilometry). Wartość inwestycji to prawie 50 milionów złotych, z czego połowa to dofinansowana przez Fundusz Rozwoju Unii Europejskiej. Inwestycja zakończyć się ma pod koniec 2022 roku.

Wręczenie czeku odbyło się podczas konferencji poświęconej Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej, a w szczególności budowie nowej linii z Rzeszowa do Jasionki. Oprócz prezydenta Marka Bajdaka wzięli w niej także udział: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek województwa Władysław Ortyl, prezes lotniska Rzeszów-Jasionka Adam Hamryszczak oraz Mieczysław Borowiec dyrektor zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie.

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

02-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)