REKLAMA

15-latka z Nosówki będzie się ścigać na legendarnym torze w Le Mans (WIDEO)

|

15-latka z Nosówki będzie się ścigać na legendarnym torze w Le Mans (WIDEO)

Natalia Lelek z podrzeszowskiej Nosówki jest jedną z trzech polskich dziewczyn, które wystartują w finale The Girls on Track – Karting Challenge. 15-latka wystąpi w wyścigu na torze w Le Mans.

Przechwytywanie_36

Foto: instagram.com/natalkalelek

18 listopada odbyły się targi Warsaw Motor Show. Wówczas podano, że jedną z dziewczyn, które przebrnęły przez krajowe eliminacje The Girls on Track jest Natalia Lelek z Nosówki. Wspomniany projekt jest realizowany przez Międzynarodową Federację Samochodową FIA.

The Girls on Track ma na celu odkrycie talenów w kartingu i wsparcie w rozwoju kariery najlepszych zawodniczek. W Polsce akcję promuje Rafał Sonik – uczestnik i zwycięzca Dakaru, wielokrotny zdobywca Pucharu Świata na quadach.

Eliminacje krajowe odbywały się w ośmiu państwach. Jednym z nich była Polska. 11 sierpnia eliminacje The Girls on Track były wydarzeniem towarzyszącym Rajdowi Rzeszowskiemu. Zawodniczki miały za zadanie pokonać 100-metrowy slalom w jak najszybszym czasie.

Polskie eliminacje odbywały się też w Tychach. Z obu rund wyłoniono 14 półfinalistek, które wzięły udział w profesjonalnych szkoleniach. Trzy najlepsze zawodniczki, w tym Natalia, będą reprezentowały Polskę na legendarnym torze w  La Mans.

22-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

15-latka-z-nosowki-bedzie-sie-scigac-na-legendarnym-torze-w-le-mans-wideo-969-kc2