REKLAMA

140 tysięcy osób zdecydowało. Rzeszów najbezpieczniejszym miastem w Polsce

RZESZÓW / PODKARPACIE. Najbezpieczniej w Polsce czują się mieszkańcy Rzeszowa – pokazał ranking miast serwisu Otodom. W badaniu opinię wyraziło ponad 140 tys. Polaków. Zobacz statystyki.

a

źródło: www.rzeszow.pl

W pierwszym badaniu poziomu poczucia bezpieczeństwa, które przeprowadzono z udziałem tak wielu Polaków, zebrano opinie mieszkańców wsi, miasteczek, wielkich aglomeracji, a nawet poszczególnych dzielnic. Ankietowani odpowiadali na pytanie „Czy mieszkam w bezpiecznej okolicy i nie boję się wracać do domu po zmroku?”, oceniając prawdziwość tego twierdzenia w skali od 1 do 7.

Podium rankingu siężyje bezpiecznie serwisu Otodom, który obejmuje sto polskich miast o najwyższym poczuciu bezpieczeństwa, zostało zdominowane przez województwo podkarpackie. Zwyciężył Rzeszów z imponującą średnią oceną 5,77.

Najbezpieczniej w stolicy Podkarpacia czują się mieszkańcy dzielnic: Pułaskiego (6,14), Nowe Miasto (6,10) i Paderewskiego (6,09)

Zwycięski wynik Rzeszowa w rankingu siężyje bezpiecznie serwisu Otodom to przede wszystkim efekt konsekwentnych, wieloletnich działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Stałe dofinansowywanie policji pozwoliło zwiększyć liczbę patroli i zaopatrzyć policjantów w nowe, najpotrzebniejsze sprzęty. Miasto patrolują wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej.

Bezpieczeństwo mieszkańców poprawia również rzeszowski monitoring, który jest zintegrowany z komunikacją miejską. Rozbudowana sieć kamer miejskich została wzmocniona kamerami umieszczonymi na przystankach i w autobusach.

Najlepszym dowodem na to, że system działa sprawnie, jest bohaterska reakcja pani kierowcy autobusu, która uratowała życie jednemu z mieszkańców, kiedy ten podczas podróży zasłabł i potrzebował natychmiastowej pomocy. Mieszkańcy przyzwyczajeni są, że w Rzeszowie jest pięknie i czysto, dlatego zgłaszają wszelkie problemy, które należy rozwiązywać błyskawicznie. Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa drogowego, to prezydent miasta co roku spotyka się z taksówkarzami, którzy podpowiadają, co i gdzie należy poprawić.

15-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

140-tysiecy-osob-zdecydowalo-rzeszow-najbezpieczniejszym-miastem-w-polsce