REKLAMA

14 mln. złotych dostaną powiatowe urzędy pracy

RZESZÓW/PODKARPACIE. Województwo podkarpackie otrzyma ponad 14 milionów złotych na realizację programów aktywizujących osoby bezrobotne. 

MONEY

 

ZDJ.: sxc.hu

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło kolejne środki z rezerwy Funduszu Pracy. Pieniądze te będą mogły zostać wykorzystane na finansowanie programów obejmujących wsparciem osoby bezrobotne do 30. i po 50. roku życia, bezrobotnych rodziców powracających na rynek pracy czy też będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy. Fundusze będzie można wykorzystać również na wspieranie tworzenia i przystępowania do spółdzielni socjalnych.

O dodatkowe pieniądze z rezerwy Funduszu Pracy będącego w dyspozycji Ministra Pracy i Polityki Społecznej mogą wystąpić powiatowe urzędy pracy. Wnioski, urzędy mogą składać do 2 września br. Dla województwa podkarpackiego, ministerstwo z 200 mln puli krajowej przyznało ponad 14 mln złotych.

Do tej pory z Funduszu Pracy, Podkarpacie otrzymało ponad ćwierć miliarda złotych. W 2013 roku kwota ta przekroczyła 242 miliony złotych.

14-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

14-mln-zlotych-dostana-powiatowe-urzedy-pracy