REKLAMA

14-latek pomógł tonącemu mężczyźnie. Uhonorowali go Prezydent i policjanci

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc spotkał się dziś w ratuszu z 14-letnim Mateuszem i jego mamą. W obecności licznie zebranych dziennikarzy podziękował i nagrodził za postawę jaką wykazał się ratując mężczyznę, który wpadł do Wisłoka.

e

foto: archiwum rzeszow24.pl

Odwagę chłopca docenili również rzeszowscy policjanci. Podczas spotkania Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie młodszy inspektor Mirosław Wośko wręczył Mateuszowi pamiątkowy Certyfikat „Zasłużony dla Policji. Pogratulował również matce 14-latka.

14-letni Mateusz spacerując w sobotę nad Wisłokiem usłyszał wołanie o ratunek. Bez wahania pośpieszył z pomocą znajdującemu się w wodzie mężczyźnie. Podał mu wędkę i wyciągnął na brzeg najprawdopodobniej ratując mu życie. Szerzej o zdarzeniu pisaliśmy tutaj. W sytuacji, kiedy wiele osób dorosłych straciłoby zimną krew i uległo emocjom, Mateusz zachował się niezwykle dojrzale wykazując się odwagą i trzeźwą ocena sytuacji.  Dojrzałość i odwaga chłopca odbiła się szerokim echem w województwie.

Dzisiaj w ratuszu w obecności licznie zebranych przedstawicieli mediów wyrazy uznania i podziękowania przekazał Mateuszowi prezydent Tadeusz Ferenc. W spotkaniu uczestniczył również Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie młodszy inspektor Mirosław Wośko. W imieniu wszystkich policjantów podziękował Mateuszowi za to co zrobił. W dowód uznania wręczył mu Certyfikat „Zasłużony dla Policji” oraz pamiątkowego „misia-policjanta”. Gratulacje i słowa uznania skierował również do mamy Mateusza, której przekazał list gratulacyjny.

Mateusz jest drugą młodą osobą wyróżnioną symbolicznym Certyfikatem „Zasłużony dla Policji”. W lipcu uhonorowany nim został 10-letni Bartosz, który zapobiegł oszustwu „na wnuczka”.

26-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

14-latek-pomogl-tonacemu-mezczyznie-uhonorowali-go-prezydent-i-policjanci