REKLAMA

13. rocznica śmierci Tadeusza Nalepy. Rzeszów uczci pamięć muzyka!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od 4-6 marca rzeszowskiego artystę, lidera grup Blackout i Breakout, uczci akcja „Teatr dla Nalepy”, która jest inicjatywą Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie oraz Czesława Nalepy, który od lat kultywuje pamięć o swoim sławnym bracie.

Tadeusz_Nalepa_monument,_Rzeszów_3_Maja_Street

Foto: Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0 / pomnik Tadeusza Nalepy w Rzeszowie

W najbliższą środę, 4 marca br. mija 13 lat od śmierci Tadeusza Nalepy, rzeszowianina, założyciela i lidera legendarnych grup Blackout i Breakout. Jego pamięć uczci, wraz Czesławem Nalepą, Teatr im. Wandy Siemaszkowej, który w ramach akcji „Teatr dla Nalepy” trzykrotnie zagra spektakl pod tytułem: „Kiedy byłem małym chłopcem”. Sztuka będzie wystawiana w klubie/restauracji „Bohema”, mieszczącej się w budynku Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie – miejscu, które pamięta pierwsze muzyczne próby nastoletniego Tadeusza Nalepy.

4 marca o godzinie 17:00 pod pomnikiem Tadeusza Nalepy przy ulicy 3 Maja po raz kolejny odbędzie się, znane już rzeszowianom, wspólne granie i śpiewanie. Utwór „Kiedy byłem małym chłopcem” wykonają uczniowie szkół podstawowych ze Zgłobnia – miejscowości, w której urodził się Nalepa – oraz miejscowości sąsiednich: Woli Zgłobieńskiej i Niechobrza Górnego. – W koncertowanie pod pomnikiem może włączyć się każdy.

Tego samego dnia, o godzinie 18:00 w rzeszowskiej Bohemie zostanie wystawiony pierwszy z trzech zaplanowanych muzycznych spektakli „Kiedy byłem małym chłopcem”. Po przedstawieniu odbędzie się muzyczny wieczór wspomnień, który poprowadzi dziennikarz Telewizji Rzeszów, autor reportaży poświęconych Tadeuszowi Nalepie, Adam Bienias.

Spektakl „Kiedy byłem małym chłopcem” przedstawia historię pewnego koncertu powstałą w wyobraźni autora sztuki i reżysera – również rzeszowianina – Tomasza Mana, który ma odbyć się w przełomowym momencie kariery grupy Breakout. W spektaklu można usłyszeć nieśmiertelne przeboje Blackoutów i Breakoutów w wykonaniu aktorów rzeszowskiego Teatru: Małgorzaty Pruchnik-Chołki jako Miry Kubasińskiej, Michała Chołki w podwójnej roli ubeka i gitarzysty oraz Pawła Leniarta – na co dzień akustyka Teatru, a poza nim muzyka, który w spektaklu gra na perkusji – i gościnnie występującego w roli Tadeusza Nalepy Marcina Marca. Wszyscy wzięli udział także w słuchowisku na podstawie sztuki, które miało premierę w ubiegłoroczne wakacje na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

– Do współtworzenia tego wydarzenia zapraszamy wszystkich, którzy czują bluesa oraz potrafią grać i śpiewać… bluesa. Liczymy na to, że spotkanie przemieni się w klimatyczne jam session. Dla muzyków, którzy zechcą włączyć się w wydarzenie, przygotowaliśmy promocyjne ceny biletów na spektakl (szczegółowe informacje dla artystów: TUTAJ) – informują organizatorzy.

Bilety na spektakle 4 i 6 marca w cenach: 40 złotych (bilet normalny) i 25 złotych (bilet ulgowy), można nabyć w kasach teatru lub przez stronę internetową: www.teatr-rzeszow.pl. Wszystkie bilety na spektakl 5 marca, z racji stałej promocji Teatru „ulgowy czwartek”, są dostępne w cenie 25 złotych.

Program akcji „Teatr dla Nalepy”:

  • 4 marca

– godz. 17:00 – wspólne granie i śpiewanie pod pomnikiem Tadeusza Nalepy przy ul. 3 Maja,

– godz. 18:00 – spektakl „Kiedy byłem małym chłopcem” oraz muzyczny wieczór wspomnień,

miejsce: klub/restauracja „Bohema”

  • 5 marca

– godz. 19:00 – spektakl „Kiedy byłem małych chłopcem”

miejsce: klub/restauracja „Bohema”

  • 6 marca

– godz. 17:00 – spektakl „Kiedy byłem małym chłopcem”

miejsce: klub/restauracja „Bohema”

 

Źródło: Teatr im. Wandy Siemaszkowej / informacja prasowa

01-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)