REKLAMA

1,2 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości dla rzeszowskich jednostek OSP (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W niedzielę wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł na parkingu przed Halą Podpromie przekazał ochotniczym strażom pożarnym w Rzeszowie symboliczne czeki z Funduszu Sprawiedliwości na łączną sumę 1,2 miliona złotych – po 100 tysięcy złotych dla każdej jednostki. Jak podkreślił, to jedna z ostatnich umów, które przygotowywał wraz z prezydentem Tadeuszem Ferencem.

ND4_9015

Dziś mam przyjemność przekazać z Funduszu Sprawiedliwości 1,2 miliona złotych dla ochotniczych straży pożarnych powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Każda rzeszowska jednostka OSP otrzymała z Funduszu Sprawiedliwości po 100 tysięcy złotych. Jak mówił wiceminister, umowa została dostarczona do Ministerstwa Sprawiedliwości jeszcze w czasie prezydentury Tadeusza Ferenca.

Jutro w godzinach porannych złożę umowę w ratuszu. W ciągu tygodnia od dopełnienia formalności przez Urząd Miasta wypłaty powinny być dostarczone – zapewnił wiceminister.

Mam nadzieję, że ten sprzęt będzie się przydawał w ćwiczeniach, a nie w boju. W tamtym roku, gdy szła wielka powódź na Rzeszów, to właśnie wy stanęliście w obronie, dzień i noc sypiąc wały przeciwpowodziowe, pracując z narażeniem zdrowia i życia, poświęcając się, by chronić zdrowie i życie innych. Za to należy się wam wielka chwała. Ten skromny dar, to prezent za wasze działania – zwrócił się do druhów Marcin Warchoł.

ND4_9092

Marcin Warchoł zaznaczył, że przekazane środki mają usprawnić bezpieczeństwo Rzeszowa.

Wiceminister podziękował Tadeuszowi Ferencowi za działania w kierunku wspierania ochotniczych straży pożarnych w trakcie jego urzędowania oraz przypomniał, że od 2018, gdy został wiceministrem sprawiedliwości, wspiera ochotnicze straże pożarne na obszarze całego województwa podkarpackiego.

 

Tadeusz Ferenc: Dziękuję panu ministrowi za to, że pomaga

ND4_8973

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować ochotniczym strażom pożarnym za funkcjonowanie w mieście. Patrząc na potęgę tych samochodów i osób, które tutaj są, jestem dumny z tego, że ochotnicza straż pożarna otrzymuje ciągle nowy sprzęt – mówił do strażaków OSP były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Dzisiaj zresztą pan minister ma jakieś tam suweniry, nie drobne, ale dość duże i chciałbym podziękować panu ministrowi za to, że pomaga – dodał, dziękując Marcinowi Warchołowi.

 

Tadeusz Ferenc wspomniał po raz kolejny, że wspiera kandydaturę Marcina Warchoła w wyborach na urząd prezydenta Rzeszowa, podkreślając skuteczność działań wiceministra. Wyraził przekonanie, że jeśli Marcin Warchoł wygra wybory, to Rzeszów nadal będzie się rozwijał.

Były prezydent Rzeszowa wskazał w trakcie swojej wypowiedzi na powstający 161-metrowy wieżowiec, który będzie trzecim co do wysokości budynkiem w Polsce i powiedział, że Marcin Warchoł jest gwarantem dalszej rozbudowy miasta – budowy m.in. szkół, żłobków, budowy remizy strażackiej na Słocinie, Bziance i innych miejscach. Przypomniał też o przejęciu Zamku Lubomirskich przez miasto i budowy nowej siedziby Sądu Rejonowego w Rzeszowie.

 

Tadeusz Ferenc wspominał też sprawne działanie strażaków OSP w czasie powodzi 2010 roku.

Ochotnicza straż pożarna natychmiast się zgłosiła, wykonywała roboty, które spowodowały, że nie zostały zalane kolejne tereny Budziwoja. Przykładów można wymienić wiele. Dzięki wam, dzięki temu, że działacie, wiele nieszczęść zostało zażegnanych. Bardzo serdecznie wam za to dziękuję – zwrócił się do strażaków OSP wieloletni włodarz Rzeszowa.

ND4_9218

 

 

Źródło, foto: Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Marcina Warchoła

Tekst: Kacper Ciuba

 


16-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)