REKLAMA

12 listopada dniem wolnym od pracy?

Wszystko wskazuje na to, że 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy. Sejm uchwalił we wtorek ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

white-red-2915716_960_720

Foto: Pixabay.com

Projekt ustawy stworzonej z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zakłada, że dzień 12 listopada ma być świętem narodowym i dniem wolnym od pracy. Szpitale publiczne, ambulatoria i apteki mają funkcjonować normalnie. Co z godzinami otwarcia sklepów?

12 listopada nie będą obowiązywały zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz czynności związanych z handlem w niedziele handlowe i święta. Co to oznacza dla pracowników sklepów? Prawdopodobnie nie dostaną oni dnia wolnego. Praca sklepów powinna być wówczas podobna do tej w niedziele handlowe.

Za ustawą było 233 posłów, 105 było przeciw, a 77 wstrzymało się od głosu. Autorzy ustawy postanowili uczynić 12 listopada dniem wolnym ze względu na to, że 11 listopada wypada w niedzielę. Teraz projekt ustawy trafił do Senatu.

24-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.