REKLAMA

11 czerwca koncert Jednego Serca Jednego Ducha! (ZAPOWIEDŹ)

RZESZÓW / PODKARPACIE. 11 czerwca odbędzie się 18-ty koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Będzie to wyjątkowa edycja. Ze względu na epidemię koronawirusa, koncert odbędzie się bez publiczności, będą transmisje na żywo.

Przechwytywanie4_1

Foto: YouTube / kanał: Jednego Serca Jednego Ducha

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha od lat wpisuje się w kalendarz największych wydarzeń religijnych i muzycznych w Europie. Co roku odbywa się on w święto  Bożego Ciała, kiedy to w rzeszowskim Parku Sybiraków gromadzi się kilkadziesiąt tysięcy ludzi. W tym roku Koncert nie może odbyć się w swojej tradycyjnej formie, ale to nie oznacza, że nie będzie go wcale.

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha będzie można obejrzeć w Boże Ciało, 11 czerwca 2020 roku od godziny 19:30 w TV Trwam, a także w Internecie na profilach na Facebooku i YouTube wydarzenia.

Tym razem rzeszowski park Sybiraków nie zostanie zapełniony kilkudziesięcioma tysiącami ludzi, jak co roku w Boże Ciało. Tym razem nie zapalimy tej świeczki… tej jednej z tysiąca na placu. Tym razem, nie przypieczemy się na słońcu czy nie zmokniemy w deszczu. Tym razem nie chwycimy dłoni nieznajomego, żeby w jedności uwielbiać Pana. Ale… To będzie Koncert inny niż wszystkie. To będzie WIELBIENIE Najwyższego Boga – piszą w zapowiedzi na Facebooku organizatorzy.

 

Chcecie posłuchać dobrej muzyki ?
– Taak!!!
– To sobie zagrajcie sami! Bo człowiek naprawdę może być szczęśliwy tylko wtedy, gdy sam coś tworzy własnymi rękami.

W ten sposób, każdego roku w Boże Ciało Jan Budziaszek zaczyna koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Wszyscy należą do uczestników i wykonawców koncertu.

Inspiracją do stworzenia koncertu Jednego Serca Jednego Ducha była podróż Jana Budziaszka do Meksyku w 1981 roku. W jednej z restauracji zwrócił on uwagę na orkiestry grające dla gości, którzy sami śpiewają piosenki

Pomysł spodobał mu się tak bardzo, że 19 czerwca 2003 roku razem z księdzem Andrzejem Cyprysiem i księdzem Mariuszem Miką, Jan Budziaszek zorganizował koncert. Koncert Jednego Serca Jednego Ducha od 16 lat odbywa się w parku Sybiraków w Rzeszowie.

Źródło: red., Koncert Jednego Serca Jednego Ducha / Facebook

04-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

11-czerwca-koncert-jednego-serca-jednego-ducha-9723-00r2kc