REKLAMA

100 zarażeń KORONAWIRUSEM na Podkarpaciu, nowe wyzdrowienie!

POLSKA / PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało wzroście liczby zarażonych w województwie podkarpackim do 100 osób, w tym trzy ofiary śmiertelne. Są też dobre informacje – wyzdrowiała 6. osoba w regionie. Poinformowano również, że w szpitalu Tychach zmarł 51-letni mężczyzna. Łącznie w Polsce liczba zarażonych wynosi 2420, zmarło 36 osób.

014646666666-1024x682

Foto: pixabay.com

 – Mamy 73 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 13 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego – poinformowało na Facebooku Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci kolejnej osoby zakażonej koronawirusem. Jest to 51-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2420/36 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podaje Ministerstwo Zdrowia.

Pięć nowych przypadków zarażenia koronawirusem w województwie podkarpackim dotyczy: starszego mężczyzny z powiatu leżajskiego (hospitalizacja), starszej kobiety z powiatu jarosławskiego (ścisła kwarantanna), starszego mężczyzny z powiatu jarosławskiego (ścisła kwarantanna), starszej kobiety z powiatu jarosławskiego (ścisła kwarantanna) i mężczyzny w sile wieku z powiatu stalowowolskiego (ścisła kwarantanna).

Są też dobre informacje:

Informuję, że wyzdrowiała kolejna, szósta osoba. To kobieta z powiatu rzeszowskiego, która była hospitalizowana w szpitalu w Łańcucie – relacjonuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.

W województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 100 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Odnotowano 3 zgony (15 marca, 29/30 marca) i 6 wyzdrowień.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Facebook, Małgorzata Waksmundzka-Szarek / rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego

01-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

100-zarazen-koronawirusem-na-podkarpaciu-nowe-wyzdrowienie-7264-00r2kc