REKLAMA

100. rocznica utworzenia Legionów Polskich. Tak ją uczcił Rzeszów (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Przemarsz strzelców, promocja specjalnego banknotu, przejazd Marszałka Józefa Piłsudskiego, pokazy kawaleryjskie. To niektóre z niespodzianek, które czekały dziś na mieszkańców Rzeszowa z okazji 100. rocznicy utworzenia Legionów Polskich. 

legiony

Pomimo niezachęcającej pogody, ludzi, którzy zgromadzili się przy Fosie Zamku Lubomirskich było mnóstwo. Pokaz bardzo nam się podoba, przyszliśmy z dziećmi, by pokazać im coś fajnego na zakończenie wakacji. Pogoda wcale nas nie odstraszyłamówi Joanna, która przyszła razem z mężem i dziećmi na pokazy kawalerskie.

Można było tez spotkać Józefa Piłsudskiego a raczej wcielającego się w niego Marka Matułę. Przejazd Marszałka z Muzeum Okręgowego do Fosy Lubomirskich była jedną z atrakcji dzisiejszego dnia. Można było obejrzeć również  sprzęt i wyposażenia ZS „Strzelec” JP. Odbyła się również prezentacja pojazdu bojowego BRDM.

Atrakcje czekały również w Muzeum Okręgowym, w którym można było obejrzeć wystawę prac Marka Szyszko o tematyce legionowej. Odbyła się też prezentacja rzeszowskiej Tarczy Legionów a także  wymiana monet ze stopu Nordic Gold. Dzieci również mogły znaleźć coś dla siebie: zorganizowano dla nich  gry i zabawy.

24-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)