REKLAMA

1 listopada. Minister zdrowia: Nie będzie dodatkowego wolnego dnia

POLSKA. – Nie będzie dodatkowego wolnego dnia po niedzieli 1 listopada – poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Minister dodał też, że nie ma planu zamykania cmentarzy.

EksDBLUWkAAeh8R

Foto: KPRM

Na razie (…) nie wyobrażamy sobie zamknięcia cmentarzy albo ograniczenia tego ruchu w sposób administracyjny – poinformował podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski dodał również, że każda wizyta na cmentarzu wymaga zasłonięcia ust i nosa. Rząd rozważał wprowadzenie dodatkowego dnia wolnego od pracy w poniedziałek 2 listopada, postanowiono jednak wycofać się z tego pomysłu.

W naszej opinii zwiększyłoby to liczbę interakcji społecznych, które są katalizatorem rozprzestrzeniania się wirusa – stwierdził minister zdrowia.

Adam Niedzielski zaapelował do wszystkich Polaków, a szczególnie do seniorów, by wizyty na cmentarzach rozłożyć na dwa tygodnie – przed i po 1 listopada. Minister zdrowia zapewnił, że bardzo prawdopodobne jest wprowadzenie kolejnych obostrzeń, które pojawią się w zależności od dziennej liczby zakażeń COVID-19. Wprowadzenie obostrzeń mają poprzedzić rozmowy z branżami, których będą one dotyczyły.

Wzrost zachorowań nadal jest dynamiczny. Jeżeli w tym tempie będzie się zwiększała liczba zachorowań – w przyszły tydzień możemy wejść z liczbą 15-20 tys. zakażeń dziennie. Proszę o bardzo poważne traktowanie obostrzeń – informował w trakcie konferencji Niedzielski.

Źródło: RMF24.pl, PAP, Ministerstwo Zdrowia / Twitter

19-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

1-listopada-minister-zdrowia-nie-bedzie-dodatkowego-wolnego-dnia-9540-00r2kc