Zwycięstwo z Cerradem Czarnymi Radom przed własną publicznością przybliża Resovię do finału

RZESZÓW / PODKARPACIE. Asseco Resovia Rzeszów pokonała w 22. kolejce PlusLigi Cerrad Czarnych Radom 3:1. MVP spotkania został Bartosz Kurek.

kibice reski

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Dopiero doskonała zagrywka Bartosza Kurka odrzuciła radomian od siatki i pozwoliła na uzyskanie 6-punktowego prowadzenia. Gra “punkt za punkt” toczyła się do końca, ale dzięki wypracowanej przewadze Resovia wygrała pierwszą odsłonę gry 25:19.

W drugiej partii Rzeszowianie grali poprawnie do stanu 18:16. Później zaczęli popełniać sporo błędów własnych, a Radom bardzo dobrze spisał się w bloku. Goście wygrali tego seta do 23.

Trzecia część meczu ponownie rozpoczęła się bardzo wyrównanie. Podopieczni Andrzeja Kowala odskoczyli na 4 punkty, kiedy ataki zaczął kończyć Bartosz Kurek.  Dobrze do gry wprowadził się Igor Grobelny, który pewnie kończył kolejne kontrataki, jednak takimi samymi zagraniami odpowiadał mu Nikolay Penchev (23:20). Skuteczny atak z lewego skrzydła kapitana rzeszowskiej drużyny zakończył trzecią odsłonę (25:22).

Czwarta odsłona gry lepiej rozpoczęła się dla podopiecznych Raula Lozano. Dwupunktowe prowadzenie radomian szybko roztrwonił jednak Bartek Kurek, który wykazywał się bardzo wysoką skutecznością w ataku. Resovia wypracowała sobie przewagę i dowiozła ją do końca meczu, który atakiem ze środka zakończył  Dmytro Pashytskyy.

Asseco Resovia Rzeszów – Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:19, 23:25, 25:22, 25:20)

Asseco Resovia: Drzyzga, Kurek, Lyneel, Jaeschke, Dryja, Pashytskyy, Ignaczak (libero) oraz Achrem, Holmes, Witczak, Penchev.

Cerrad Czarni Radom: Kampa, La Cavera, Szalpuk, Żaliński, Pliński, Grzechnik, Kowalski (libero) oraz Szczurek, Bołądź, Grobelny.

Z dorobkiem 46 punktów Resovia zajmuje 2. miejsce w ligowej tabeli. Tuż za nią plasuje się Skra Bełchatów (43 punkty i jedno spotkanie rozegrane mniej).