ŻUŻEL: Stal Rzeszów wjechała do finału II ligi

Żurawie bez większych problemów pokonały u siebie Kolejarz Opole (54:36). Wygrana dała zawodnikom Stali awans do finału drugiej ligi. Bezbłędnie jeździł Greg Hancock, a emocje kibicom dali Luke Becker i młody wychowanek Stali – Michał Curzytek.

Przechwytywanie_13

Na meczu w Rzeszowie pojawił się zagraniczny lider Stalowców – Greg Hancock. Jego ostatni start przed półfinałowym rewanżem miał miejsce w Ostrowie. Amerykanin wskoczył do składu w miejsce Nicklasa Porsinga.

Trener Kolejarza – Piotr Żyto, w miejsce kontuzjowanego Woelberta i słabo spisującego się Ułamka, wysłał do boju: Charlesa Wrighta i Richarda Lawsona. Włodarze klubu z Opola wciąż nie mieli do dyspozycji Denisa Gizatullina, który jeszcze nie jest gotowy do startów, ze względu na uraz, jakiego doznał początkiem sierpnia w lidze rosyjskiej. Na rzeszowskim owalu nie było też wypożyczonego przed tygodniem Kościelskiego. Za niego pojechał Mateusz Pacek.

Pierwszy bieg mógł zwiastować, że opolanie postawią się Żurawiom, ale drużyna Stali od drugiego wyścigu wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końca spotkania. Dobra postawa Huberta Łęgowika, który w piątym starcie poprowadził Kolejarz do biegowej wygranej i ładna jazda Madsa Hansena z Richardem Lawsonem (desygnowani do startów z rezerw taktycznych), nie wystarczyła na faworyzowanych rzeszowian.

W drużynie gospodarzy nieomylny był Greg Hancock, który w czterech startach zdobył komplet 12 “oczek”. Ze świetnej strony pokazał się jego rodak – Luke Becker. Nastoletni Amerykanin trzykrotnie zwyciężył w swoich startach, notując łącznie 12 punktów z bonusem. Widowiskową jazdę pokazał junior Stali – Michał Curzytek. 16 – letni wychowanek z Rzeszowa, pokonał w dwunastym biegu Huberta Łęgowika i przywiózł razem z Edwardem Mazurem podwójną wygraną. W całym meczu zdobył aż sześć punktów z bonusem i był najlepszym juniorem całych zawodów.

Słabszy występ zaliczył świetnie prezentujący się w Opolu Nick Morris. Australijski kangur w dwóch swoich pierwszych gonitwach zgromadził “jedynkę”. Później zmienił coś w ustawieniach swojego motocykla, dorzucając w dwóch biegach pięć punktów.

Za tydzień rzeszowska Stal pojedzie do Ostrowa na pierwszy mecz finałowy w drugiej lidze. Przypomnijmy, że 26 sierpnia na tamtejszym owalu, Żurawie triumfowały, osiągając 16 – punktową przewagę (53:37).

Stal Rzeszów – Kolejarz Opole (54:36 – dwumecz: 103:77)