Żołnierze 21. Brygady Strzelców Podhalańskich świętują 15-lecie Polski w NATO (ZDJĘCIA)

RZESZÓW.  Żołnierze 21. Brygady Strzelców Podhalańskich świętują 15-lecie Polski w NATO. Z tej okazji na terenie batalionu przy ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie zorganizowano pokaz sprzętu wojskowego.

Można było zobaczyć np. czołg T-72, Bojowy Wóz Piechoty, haubice „Goździk” oraz wiele innych pojazdów. O godz. 11.00 w 21. batalionie logistycznym przy ul. Langiewicza w Rzeszowie (na placu jednostki) odbył się uroczysty apel, w którym oprócz  przedstawicieli wojska udział wzięli Wojewoda Podkarpacki oraz przedstawiciele Marszałka Województwa i Urzędu Miasta Rzeszowa. W czasie uroczystości jedenastu żołnierzy otrzymało „Gwiazdy Afganistanu”. Apel, zakończył się defiladą pododdziałów 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz pokazem musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa.

Natomiast  w Klubie Wojskowym 21. BSP (przy ul. Langiewicza) zaprezentowana była wystawa pod tytułem „Polska w NATO”, wystawa modeli pojazdów wojskowych koła modelarskiego działającego przy Klubie 21 BSP oraz Sala Tradycji Podhalańczyków.

Podkarpaccy wojskowi w rocznicę przystąpienia Polski do NATO zorganizowali drzwi otwarte jednostek wojskowych zarówno w Rzeszowie jak i w Jarosławiu.

 

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

komentarze 2 do “Żołnierze 21. Brygady Strzelców Podhalańskich świętują 15-lecie Polski w NATO (ZDJĘCIA)”

  1. Po co dziewczyny w Armii ? napisał(a):

    chyba tylko po to aby rozpraszać facetów 🙂

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

  2. Waldi napisał(a):

    Te dziewczyny to nie armia tylko klasa wojskowa.

    Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: