REKLAMA

Zapisy na 36. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę

Już wkrótce pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego wyruszy na pątniczy szlak do Tronu Czarnej Madonny na Jasnej Górze 36. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka. Hasło tegorocznych rekolekcji w drodze brzmi: Maryjo wierzących broń.

pielgrzymka

Dziś tak często jesteśmy świadkami ataków na wspólnotę Kościoła, wielu ludzi ma spore trudności z przyznaniem się do Chrystusa, z wyznawaniem na co dzień swojej wiary. Pielgrzymka będzie okazją, abyśmy pogłębili i umocnili swoją wiarę, żebyśmy zauważyli i uświadomili sobie, że we wspólnocie Kościoła nasza wiara ma szansę rozkwitnąć na nowo. Słuchając i rozważając Słowo Boże, przyjmując sakramenty święte możemy nabrać sił do dalszej wędrówki przez życie, by być dla innych solą ziemi. Wszak przez dar chrztu świętego staliśmy się nie tylko uczniami Pana Jezusa, ale otrzymaliśmy zadanie bycia Jego świadkami.

Pielgrzymka stanowi okazję do wejścia w siebie samego i do umocnienia się na wybranej już życiowej drodze ku Bogu. Jest też z pewnością okazją, by sprawdzić na jakim etapie naszej „drogi wiary” jesteśmy obecnie. Stanowi sposobność do spotkania ciekawych ludzi, do szczerej rozmowy z kapłanem, do oderwania się od bylejakości naszego chrześcijaństwa.

Pielgrzymka odbędzie się w dniach 4 – 13 sierpnia 2013 roku. Uczestniczyć w niej może każdy, kto zgłosi swój udział. Udział nieletnich jest możliwy według następujących zasad: w wieku do lat 16 – w towarzystwie i pod opieką osoby dorosłej; w wieku 16 – 18 lat – na podstawie pisemnego zezwolenia rodziców lub prawnych opiekunów.

Zapisy na pielgrzymkę rozpoczynają się od III niedzieli czerwca. Każdy pątnik zapisuje się w swojej parafii, a następnie składa Kartę zgłoszeniową u Ks. Przewodnika Grupy (można pobrać ze strony pielgrzymki i wypełnić). www.pielgrzymka.rzeszow.pl

Podobnie jak w latach ubiegłych, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania tych, którzy nie mogą fizycznie wyruszyć na trasę ze względu na podeszły wiek, chorobę, brak urlopu czy inne przeszkody, a chcieliby mieć w pielgrzymce swój udział. Duchowe uczestnictwo w pielgrzymce polega na wypełnianiu – stosownie do możliwości choćby niektórych pielgrzymkowych praktyk religijnych (np. uczestnictwo we Mszy św., odmówienie cząstki Różańca, odprawienie Drogi Krzyżowej) oraz ofiarowaniu swych trudów w tych intencjach, w jakich odbywa się pielgrzymka.

Szczegółowych informacji dotyczących pielgrzymki udzielają Księża Przewodnicy poszczególnych grup.

Grupa św. Andrzeja – przy parafii Strzyżów – Fara – ks. Grzegorz Bochnia;
Grupa św. Alberta – przy parafii Kolbuszowa – Fara – ks. Krzysztof Stawarz;
Grupa św. Barbary – przy parafii Ropczyce – Fara – ks. Jacek Piróg;
Grupa św. Jadwigi – przy parafii Sokołów Młp. – ks. Paweł Ciba;
Grupa św. Jana – przy parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie – o. Rafał Klimas OFM;
Grupa św. Józefa – przy parafii Św. J.S. Pelczara w Rzeszowie – ks. Krzysztof Wielgosz;
Grupa bł. Karoliny – przy parafii Gorlice – Fara – ks. Marek Jaworski;
Grupa św. Kazimierza – przy parafii Katedralnej w Rzeszowie – ks. Rafał Flak;
Grupa św. Maksymiliana – przy parafii Jasło – Fara – ks. Marek Mijal;
Grupa św. Kingi – przy Diecezjalnym Domu Tabor w Rzeszowie – ks. Daniel Drozd;
Grupa św. Stanisława – przy parafii MB Saletyńskiej w Rzeszowie – ks. Karol Tomczak MS;
Grupa św. Urszuli – przy parafii MB Różańcowej w Rzeszowie – ks. Stanisław Szcząchor;
Grupa św. Wojciecha – przy parafii Rzeszów – Fara – ks. Zbigniew Lubas;
Grupa bł. Jana Balickiego – przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie – duchowe pielgrzymowanie – ks. Jacek Kaszycki.

Źródło: Portal Diecezji Rzeszowskiej

01-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)