Zalew w Rzeszowie będzie odmulony

RZESZÓW. Zalew w Rzeszowie w okresie wakacyjnym staje się miejscem rekreacyjnym, na który przybywają tłumy. Niestety, woda nie nadaje się do kąpieli, dlatego postanowiono zalew odmulić.

Problem z mułem w wodzie mają również żeglarze oraz kajakarze, ponieważ łódki coraz częściej wpadają na mieliznę. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie, czyli właściciel zalewu przygotowuje się do jego odmulenia.

zamulenie

 

ZDJ.: sxc.hu

 

Pismo, w którym  Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie zapowiada odmulenie, dotarł do Ratusza w zeszłym tygodniu.

Jednak do odmulenia zalewu prowadzi kręta droga. najpierw trzeba złożyć wniosek o decyzję środowiskową. RZGW chce zrobić to do czerwca. Trzeba będzie też przygotować raport oddziaływania inwestycji na środowisko, co może potrwać kilka miesięcy. Istnieje również obawa o reakcję ekologów, którzy protestowali, kiedy ostatnio chciano odmulać zalew.

Akcja odmulania zalewu przewidziana jest na przyszły rok. Urzędnicy planują też zakup refulera, który zostałby na stałe na Wisłoku.

 

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.