Zalew w Rzeszowie będzie odmulony

RZESZÓW. Zalew w Rzeszowie w okresie wakacyjnym staje się miejscem rekreacyjnym, na który przybywają tłumy. Niestety, woda nie nadaje się do kąpieli, dlatego postanowiono zalew odmulić.

Problem z mułem w wodzie mają również żeglarze oraz kajakarze, ponieważ łódki coraz częściej wpadają na mieliznę. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie, czyli właściciel zalewu przygotowuje się do jego odmulenia.

zamulenie

 

ZDJ.: sxc.hu

 

Pismo, w którym  Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie zapowiada odmulenie, dotarł do Ratusza w zeszłym tygodniu.

Jednak do odmulenia zalewu prowadzi kręta droga. najpierw trzeba złożyć wniosek o decyzję środowiskową. RZGW chce zrobić to do czerwca. Trzeba będzie też przygotować raport oddziaływania inwestycji na środowisko, co może potrwać kilka miesięcy. Istnieje również obawa o reakcję ekologów, którzy protestowali, kiedy ostatnio chciano odmulać zalew.

Akcja odmulania zalewu przewidziana jest na przyszły rok. Urzędnicy planują też zakup refulera, który zostałby na stałe na Wisłoku.

 

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: