Ładowarka do telefonów stanie w centrum miasta. Ty też możesz pomóc tworzyć lepszy Rzeszów.

RZESZÓW. Ogólnodostępna ładowarka do telefonów komórkowych ma stanąć w trasie podziemnej w Rzeszowie. Jej ustawienie zaproponował użytkownik nowej strony jaką uruchomił Urząd Miasta w Rzeszowie. Dzięki niej mieszkańcy mają zgłaszać swoje propozycję, które w przyszłości mogą zostać brane pod uwagę przez magistrat.

Portal internetowy www.dobrepomysly.erzeszow.pl został uruchomiony końcem stycznia tego roku. Miasto Rzeszów jest pierwszym magistratem w Polsce, które doczekało się takiej inicjatywy. Na portalu codziennie logują się nowi użytkownicy, którzy dodają do niego swoje pomysły. W sumie zalogowanych jest  już około 100. osób.

Platforma internetowa ma sprawić, że to mieszkańcy Rzeszowa będą podsuwać pomysły, które w późniejszej przyszłości będą mogły zostać realizowane w stolicy Podkarpacia. Wszyscy wspólnie mają tworzyć lepszy i Rzeszów. Strona ma działać na zasadach crowdsourcingu, czyli „czerpaniu z mądrości społeczeństwa”.

Na portalu swoje pomysły można dodawać w 3. projektach: Rowerowy Rzeszów – Pochwal się swoją trasą rowerową, Burza mózgów i Najlepsze miejsce dla studentów w Rzeszowie.

Swoje propozycje może zgłaszać każdy bez względu na wiek. Wystarczy jedynie poświęcić chwilę na zalogowanie się.

Na platformie internetowej można już m.in. zobaczyć takie pomysły jak: poprawiona sygnalizacja świetlna w centrum Rzeszowa w okolicy Galerii Rzeszów, uruchomienie większej ilości kierunków kształcenia na rzeszowskich uczelniach, stworzenie nowoczesnego igielitowego stoku narciarskiego , który działa bez śniegu, zorganizowanie ścieżek do nordick walkingu, biegania i jazdy rowerem, namalowanie ogromnych murali na blokach z wielkiej płyty, zorganizowanie więcej kursów nocnych MPK oraz ustawienie w centrum miasta ładowarki do telefonów komórkowych z której w nagłych wypadkach będzie mógł skorzystać każdy potrzebujący.

Władzom miasta spodobał się już jeden z pomysłów i zapowiedziano jego realizację. W pierwszej kolejności w trasie podziemnej zostanie postawiona ładowarka do telefonów. Chyba każdy z nas miał już przypadek, że jego komórka rozładowała się w najmniej oczekiwanym momencie, a była nam pilnie potrzebna. W Rzeszowie już wkrótce ten problem stanie się łatwy do rozwiązania.

komorka

Ty też masz jakąś ciekawą propozycję? Wejdź na www.dobrepomysly.erzeszow.pl i pomóż ulepszać Rzeszów.

ZDJ.: sxc.hu

 

 

 

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

komentarzy 5 do “Ładowarka do telefonów stanie w centrum miasta. Ty też możesz pomóc tworzyć lepszy Rzeszów.”

 1. Te konsultacje to już kampania wyborcza prezydenta za grube pieniadze ? napisał(a):

  Panowie czy myślicie że ktoś się na to nabierze ? Rzeszowianie ?

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 2. Robert napisał(a):

  Miasto nic nie robi – źle. Chce coś zrobić dla mieszkańców – jeszcze gorzej. Trochę bezpodstawne wydaje mi się Twoje oskarżenie. Właśnie po to powstały te „dobre pomysły Rzeszów” żebyśmy mieli coś do powiedzenia. Moim zdaniem za szybko żeby jeszcze tą inwestycję oceniać 🙂

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 3. xxO napisał(a):

  Pomysł jest bardzo dobry tylko ciekawy jestem czy to wypali, bo szkoda wydać pieniądze na coś z czego nikt nie będzie korzystał. Jest kilka innych lepszych pomysłów na tej stronie, które lepiej można by zrealizować w pierwszej kolejności

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 4. kontroler napisał(a):

  Są jakieś postępy, widać strona się spodobała, Byłem dziś na niej i już 55 pomysłów jest. Część z nich jest naprawdę słaba, ale są też te „realne”

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

 5. violetta napisał(a):

  Dobrze Robert napisałeś, ale wiadomo, że zawsze znajdzie się ktoś kto będzie szukał dziury w całym 🙂 według mnie ta strona jest super

  Oceń komentarz: Dobre 0 Słabe 0

Napisz komentarz: