Z czym kojarzy się Polakom Rzeszów? Otóż wcale nie z pomnikiem...

Na konferencji PiS na temat Rzeszowa, radny Robert Kultys zaprezentował wyniki badań dotyczących pierwszych skojarzeń Polaków z danym miastem. Wydawałoby się, że najczęstszą odpowiedzią w przypadku stolicy Podkarpacia będzie pomnik Czynu Rewolucyjnego, tymczasem…

Wyniki Rzeszów

Okazuje się, że Polakom Rzeszów kojarzy się z… niczym. Taką właśnie odpowiedź – „z niczym” – dało 15 proc. badanych.

Na słynny pomnik wskazało 10 proc., a na „rozwój” 5,5 proc. Na dalszych miejscach znalazły się m.in. lotnisko w Jasionce, ośrodek lotnictwa oraz drużyna Asecco Resovii.

– Nam potrzebne są ikony – komentował te wyniki radny PiS Robert Kultys, podkreślając, iż to pierwsze, symboliczne skojarzenie ma bardzo ważne znaczenie przy podejmowaniu decyzji biznesowych czy turystycznych.

– Na architekturze nie ma co oszczędzać – przekonywał. – Najlepiej byłoby zrobić konkurs. Miasto musi znaleźć dobrą lokalizację, bo ikona musi być w dobrym miejscu – dodał Kultys, a jako przykład miasta, które poradziło sobie z podobnym problemem, wskazał hiszpańskie Bilbao, które zainwestowało olbrzymie pieniądze w Muzeum Sztuki Nowoczesnej i właśnie z tym pięknym obiektem się dzisiaj kojarzy.

Muzeum w Bilbao

ar

Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: