REKLAMA

Wyróżnienia dla policjantów i strażaków z województwa

W czwartek, w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, policjanci i strażacy odebrali wyróżnienia za pełną zaangażowania służbę. W uroczystym apelu, podczas którego wręczono odznaczenia państwowe i resortowe oraz awanse na wyższe stopnie wzięli udział Wojewoda Podkarpacki oraz komendanci wojewódzcy policji i straży pożarnej.

303-176130

Foto: Podkarpacka Policja

35 policjantów i pracowników Policji garnizonu podkarpackiego otrzymało – nadane postanowieniem Prezydenta RP – Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę oraz odznaki resortowe „Zasłużony Policjant” i „Medale za zasługi dla Policji” nadane decyzją MSWiA. Wyróżnienia przyznano w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych na rzecz ochrony i utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego.

Podczas uroczystości nagrodzono także podkarpackich funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej – 65 strażaków otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe. Gratulowali im Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Henryk Moskwa oraz Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec.

– Państwa służba to nie tylko codzienny trud wykonywania obowiązków na rzecz naszej Ojczyzny, ale szczególna misja dbania o bezpieczeństwo mieszkańców podkarpackich wsi, miast i miasteczek. Z uznaniem obserwuję Wasze profesjonalne podejście do realizowanych zadań – szybkość reakcji na zdarzenia, dostępność i skuteczność. Doceniam Waszą gotowość do podejmowania nowych wyzwań oraz strategiczne podejście do zagrożeń, jakie może nieść ze sobą przyszłość – powiedziała wojewoda Ewa Leniart podczas dzisiejszej uroczystości.

Źródło: Podkarpacka Policja

07-12-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

masakra2018-12-07 09:57:39
0 0
jakie to jest miałkie i głupie. Widać że ci ludzie nie mają nic do roboty