Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" wystąpi w Rzeszowie

RZESZÓW. W niedzielę, 31 sierpnia na rzeszowskim Rynku odbędzie się koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” . Będzie on bezpłatny. 

rzeszow

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” to jeden z największych zespołów folklorystycznych w Polsce. Marka sama w sobie oraz gwarancja doskonałej zabawy. Przeważającą część tego programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej. W programie znajdują się popularne piosenki Hadyny takie jak: „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Hej te nasze góry”, „Helokanie”, „Ondraszek” i „Starzyk” oraz opracowania muzyczne do takich tańców jak: „Trojak”, „Taniec chustkowy”, „Kujawiak z oberkiem” „Krakowiak”, „Polonez z Mazurem” i „Tańce górali podhalańskich”. Autorem twórczych opracowań wymienionych tańców, które wciąż zaskakują kunsztem choreograficznym, jest Elwira Kamińska.

Koncert jest współorganizowany przez Urząd Miasta Rzeszowa i Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w ramach Targów Lokalnych Grup Działania.

Koncert odbędzie się 31 sierpnia o godz. 18.00.

Źródło: UM


Data / Czas
31/08/2014
18:00 - 19:45

Lokalizacja / Miejsce
Rzeszów, rynek

Wczytywanie mapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.