Wystawa w ramach obchodów Roku św. Jana z Dukli

RZESZÓW. W związku z przypadającą w tym roku 600. rocznicą urodzin oraz 275. rocznicą ustanowienia patronem Polski św. Jana z Dukli, Sejm RP podjął uchwałę, ogłaszając rok 2014 Rokiem tego świętego bernardyna. w Wojewódzkiej Bibliotece można zwiedzać wystawę na temat św. Jana z Dukli. 

jan z dukli

10 czerwca 1997 r. podczas VI. pielgrzymki do ojczyzny, papież Jan Paweł II włączył zakonnika do grona świętych, a jego relikwie znajdują się od 1974 r. w Sanktuarium św. Jana z Dukli.

Do ośrodków kultu św. Jana z Dukli na naszym terenie, należą: kościół i klasztor w Dukli; kościół i pustelnia na Puszczy; pocerkiewny kościół w Trzcianie i pocerkiewny kościół w Zawadce Rymanowskiej.

Centralne uroczystości związane z 600-leciem urodzin św. Jana z Dukli odbędą się 31 maja 2014 r. w dukielskim sanktuarium.

W ramach obchodów Roku św. Jana z Dukli, Biblioteka przygotowała wystawę prezentującą sylwetkę i kult świętego, na podstawie zbiorów własnych (książki, czasopisma, dokumenty życia społecznego), którą można obejrzeć od 7 maja do 2 czerwca 2014 r., w godzinach otwarcia Biblioteki przy ul. Sokoła 13.


Data / Czas
07/05/2014 - 02/06/2014
09:00 - 20:00

Lokalizacja / Miejsce
Wojewódzka i Miejska Biblioteka przy ul. Sokoła

Wczytywanie mapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.