REKLAMA

„Wielki Teatr Świata” – widowisko plenerowe w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. Na placu przy fontannie multimedialnej w Rzeszowie odbędzie się premiera widowiska „Wielki Teatr Świata” będąca kulminacją projektu „Ambalaże i kuglarze” służącego uhonorowaniu setnej rocznicy urodzin Tadeusza Kantora.

Widowisko oparte na klasycznym tekście hiszpańskiego dramatopisarza Pedro Calderona de la Barcy jest częścią projektu „Ambalaże i kuglarze” służącego uhonorowaniu setnej rocznicy urodzin Tadeusza Kantora. Konwencja spektaklu wyreżyserowanego przez Andrzeja Piecucha (Teatr Jaruga) i Michała Zaskórskiego (Teatr Animagia) nawiązuje zarówno do kantorowskiego teatru formy, jak i do swoich źródeł – średniowiecznych hiszpańskich „autos sacramentales” tj. alegorycznych dramatów religijno-filozoficznych realizowanych w objazdowych dekoracjach zwanych mansjonami. Atrakcją scenograficzną rzeszowskiego przedstawienia skupionego wokół motywu świata jako teatru, w którym człowiek jest aktorem, a Bóg dramaturgiem, będą m.in. elementy dawnego teatru jarmarcznego w postaci marionet, masek i lalek sycylijskich. Oprawę muzyczną spektaklu zaaranżował Krzysztof Bazan.

„Wielki Teatr Świata” w interpretacji Teatru Jaruga i Teatru Animagia będzie można zobaczyć także w Domu Kultury w Siedliskach k. Rzeszowa (na otwartej próbie generalnej w dniu 8 sierpnia o godz. 21.15) oraz na Rynku w Wielopolu Skrzyńskim (16 sierpnia, godz. 21.15).

W Rzeszowie premiera spektaklu odbędzie się 9 sierpnia 2015 roku o godz. 21.15 na placu przy fontannie multimedialnej w Rzeszowie.

Na wszystkie przedstawienia wstęp wolny.

wielki teatr świata - plakat

Źródło: materiał nadesłany


Data / Czas
09/08/2015
21:15

Lokalizacja / Miejsce
Fontanna Multimedialna

Wczytywanie mapy...
09-08-2015
Poprzedni artykuł:
«


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.