W piątek do Filharmonii? Koncert akordeonisty Michała Červienki oraz dyrygenta Czesława Grabowskiego.

RZESZÓW. Jeśli nie wiesz co robić w piątkowy wieczór, możesz wybrać się na koncert do Filharmonii, gdzie zagrają utalentowani muzycy.

filharmoniaaa

Koncert rozpocznie Suita w dawnym stylu Tadeusza Bairda. Utwór z 1951 roku bliski jest stylistyce dawnej muzyki francuskiej, a inspiracją dla kompozytora była słynna powieść Romain Rollanda, której bohaterem jest pełen radości życia Colas Breugnon. Pogodny nastrój przyniesie ze sobą również wieńcząca filharmoniczny wieczór I Symfonia Schumanna. Napisana w „wiosennym porywie”, w pierwszym roku małżeństwa z ukochaną Klarą Wieck, jest „harmonijnym akordem szczęścia”, w którym młodzieńcza beztroska przeplata się z liryzmem i melancholijnym zamyśleniem. Interesującym punktem programu będzie również błyskotliwy, obfitujący w nagłe zwroty muzycznej akcji Koncert Richarda Galliano, francuskiego akordeonisty-wirtuoza, jednego z najoryginalniejszych współczesnych kompozytorów.

Koncert odbędzie się 28 marca o godz. 19.00 w Filharmonii Podkarpackiej. Cena biletu normalnego wynosi 30 zł, natomiast ulgowego 20 zł.


Data / Czas
28/03/2014
19:00 - 20:45

Lokalizacja / Miejsce
Filharmonia Podkarpacka

Wczytywanie mapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.