W piątek do Filharmonii czyli koncert z udziałem Janusza Olejniczaka

RZESZÓW. W piątek, 14. marca w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się koncert z udziałem wybitnego pianisty, Janusza Olejniczaka.

Pianista koncertuje po całej Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Azji i Australii w najsłynniejszych salach koncertowych, jak Filharmonia Berlińska, Teatro Colón w Buenos Aires, Salle Pleyel w Paryżu, Suntory Hall w Tokio, Lincoln Center w Waszyngtonie, Tonhalle w Düsseldorfie, Concertgebouw w Amsterdamie. Był przez cztery lata wykładowcą Akademii Muzycznej w Krakowie, wielokrotnie zasiadał w jury konkursów pianistycznych i dawał lekcje mistrzowskie poza granicami kraju – w Kanadzie, Japonii, Kolumbii oraz w Akademii Mozartowskiej. Nagrał również ścieżki dźwiękowe do dwóch słynnych filmów: Pianisty Romana Polańskiego oraz Błękitnej nuty Andrzeja Żuławskiego, występując w tym ostatnim w aktorskiej roli Fryderyka Chopina.

wajrakj
Piotr Wajrak

Dyrygował orkiestrze będzie Piotr Wajrak, który dyrygował w operach Bydgoszczy, Krakowa, Poznania, Gdańska i Szczecina, podczas tournee zagranicznych, pracował z orkiestrami Teatro La Fenice w Wenecji i Carlo Felice w Genui, oraz w Teatro de Bellas Artes w Bogocie.

Program koncertu wypełnią utwory: J. Wieniawski – Uwertura „Wilhelm Milczek”, F. Chopin – Fantazja na tematy polskie A-dur op. 13, J. Wieniawski – Symfonia G-dur.

Koncert odbędzie się 14.marca o godz. 19.00. Cena biletu normalnego wynosi 40 zł, natomiast ulgowego, 30 zł.


Data / Czas
14/03/2014
19:00 - 21:00

Lokalizacja / Miejsce
Filharmonia Podkarpacka

Wczytywanie mapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.