REKLAMA

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie po raz pierwszy rusza w tournée po regionie

OLSZANICA. Spektakl teatralny w Olszanicy – to kolejne wydarzenie, które zagości na Karpackim Szlaku Ogrodów i Domów Historycznych. Najbliższa impreza odbędzie się w niedzielę 30 sierpnia. Na terenie Pałacu w Olszanicy zostanie wystawiony spektakl „Wyżej niż Połonina. Saga w VI aktach” w reż. Tomasza Żaka. 

Teatr na Karpackim Szlaku Ogrodów i Domów Historycznych

W tym roku Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie po raz pierwszy ruszył w tournée po regionie z wyjątkową, słodko-gorzką historią, której fabuła inspirowana jest życiem legendarnych bieszczadzkich zakapiorów.

Cieszymy się ogromnie, że jeden z przystanków tego wyjątkowego przedsięwzięcia kulturalnego będzie miał miejsce na Karpackim Szlaku Ogrodów i Domów Historycznych – mówi Anna Brzechowska-Rębisz, z Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. – Olszanica stanowi doskonałą lokalizację dla tego spektaklu. Z jednej strony elegancki pałac i jego ogród to świetne tło dla wszelkich przedsięwzięć związanych z wyższą kulturą. Z drugiej, Olszanica położona na małej obwodnicy bieszczadzkiej, u bram Bieszczadów, to idealne miejsce, aby opowiedzieć przejmującą historię bieszczadników.

Wydarzenia realizowane na Szlaku przez Podkarpacką Regionalna Organizację Turystyczną mają na celu ożywienie go i zwrócenie uwagi na potencjał turystyczny zarówno poszczególnych obiektów, jak i samego regionu.
Program wydarzeń dostępny jest na stronie internetowej Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej – www.podkarpackie.travel.

Karpacki Szlak Ogrodów i Domów Historycznych to powstająca obecnie nowa atrakcja turystyczna województwa podkarpackiego. Na Szlaku znajdzie się kilkadziesiąt najpiękniejszych pałaców, zamków i dworów, wraz z ich ogrodami, rozsianych po całym regionie. W ramach projektu realizowanego przez PROT powstanie m.in. responsywna strona internetowa, przewodnik i mapa. Szlak będzie też promowany wśród dziennikarzy zaproszonych na objazd oraz podczas jesiennych targów turystycznych.

Zadanie realizowane przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach projektu „Karpacki Szlak Ogrodów i Domów Historycznych”.

Spektakl teatralny w Olszanicy
Miejsce: Pałac w Olszanicy
Data: 30 sierpnia br.
Godz. 20:00

Więcej informacji:
Anna Brzechowska-Rębisz
Specjalista ds. promocji i informacji turystycznej
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
abr@prot.rzeszow.pl
17 852 00 09

folsz001

Źródło: materiał nadesłany


Data / Czas
30/08/2015
20:00

Lokalizacja / Miejsce
Pałac w Olszanicy

Wczytywanie mapy...
30-08-2015


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.