Święto 21 Brygady Strzelców Podhalańskich [PROGRAM]

RZESZÓW. 22 maja 2015 roku, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich będzie obchodzić swoje święto. Tegoroczne obchody związane są z 22. rocznicą powstania formacji i odbędą się w Rzeszowie w kompleksie koszarowym przy ulicy Langiewicza.

W uroczystościach weźmie udział wielu znamienitych gości, przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, wojskowych oraz ludzi związanych z brygadą.

Dla wszystkich chętnych bramy jednostki będą otwarte.

Główna część obchodów to uroczysty apel, który rozpocznie się o godzinie 12.00 w kompleksie koszarowym przy ul. Langiewicza 4 na stadionie „Podhalańczyk”(wejście główną bramą jednostki) w Rzeszowie. Apel, przeprowadzony zgodnie z ceremoniałem wojskowym, obejmował będzie między innymi nadanie tytułów „Honorowego Podhalańczyka”, wyróżnienia i podziękowania dla żołnierzy, a także defiladę wojskową.

Dodatkowo w czasie uroczystości o godz. 13.00 z płyty stadionu „Podhalańczyk” wystartuje „Rowerowy Rajd Weterana”. Wybrani żołnierze – weterani i weterani poszkodowani w misjach poza granicami państwa uroczyście wyruszą w trasę z Rzeszowa do Bydgoszczy. Rajd został zorganizowany dla uczczenia pamięci poległych uczestników działań poza granicami państwa.

W godz. od 10.00 do 15.00. odbędzie się Dzień Otwartych Koszar połączony z pokazami uzbrojenia i sprzętu wojskowego, który zaplanowany został z myślą o dzieciach i młodzieży. Odbędzie się on na terenie jednostki wojskowej przy ul. Langiewicza 4 Będzie można zobaczyć dużą ilość sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, występy zespołów i solistów, a także zapoznać się z jednostkami 21 BSP na stanowiskach promocyjnych.

O godz. 10.30 w Kościele Garnizonowym w Rzeszowie przy ul. Reformackiej odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny
i żołnierzy w tym samym dniu. Msza rozpocznie obchody, a bezpośrednio po niej pod tablicą pamiątkową Samodzielnej Brygady Strzelców Podhalańskich, umieszczonej na kościele, odczytany zostanie apel pamięci.

podhalanczycy1

Program uroczystości 22 maja 2015 roku:
10.30 – Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny – Kościół Garnizonowy przy ul. Reformackie w Rzeszowie.
11.15 – Apel Pamięci pod tablicą pamiątkową Samodzielnej Brygady Strzelców Podhalańskich.
12.00 – 13.00 – Uroczysty Apel z okazji Święta 21 Brygady Strzelców Podhalańskich – kompleks koszarowy przy ul. Langiewicza 4 w Rzeszowie, Stadion „Podhalańczyk” (wejście główną bramą jednostki).

  • Wręczenie wyróżnień oraz nadanie tytułów „Honorowych Podhalańczyków”.
  • Przemówienia , wielka defilada wojskowa.

13.00  – uroczyste rozpoczęcie „Rajdu Rowerowego Weterana”
10.00 – 15.00 –  Dzień Otwartych Koszar –  kompleks koszarowy przy ul. Langiewicza 4 w Rzeszowie:

  • Pokaz sprzętu wojskowego.
  •  Prezentacje w punktach informacyjnych.
  •  Występy zespołów muzycznych i solistów.

oficer Prasowy 21 BSP, kpt. Konrad Radzik


Data / Czas
22/05/2015
Cały dzień

Mapa niedostępna

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.