Studenci Przeciwko Białaczce. To już III edycja akcji

RZESZÓW. Już trzeci raz studenci na polskich uczelniach bezinteresownie angażują się w największą w Polsce akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku, by ratować  czyjeś życie. Również w Rzeszowie będzie można zarejestrować się jako dawca komórek macierzystych.  

Tym razem w projekcie biorą udział 104 uczelnie. Ta wiosenna mobilizacja młodzieży pod hasłem „Dla Ciebie to 5 minut, dla kogoś całe życie” zaplanowana na dni 9-10 kwietnia jest kontynuacją inicjatywy Fundacji DKMS Polska, której głównym celem jest znalezienie dawcy dla każdego chorującego na białaczkę
i inne nowotwory krwi.

STU170

W pierwszej edycji akcji „Studenci Przeciwko Białaczce”, która miała miejsce w kwietniu 2013r. na 50 uczelniach w całej Polsce zarejestrowało się prawie 6.000 osób. Poświęciwszy tylko 5 minut życia studenci i inni chętni zadeklarowali swoją pomoc osobom walczącym o życie.

Zaledwie pół roku później w grudniu 2013r. odbyła się druga edycja akcji, podczas której studenci z 96 uczelni zarejestrowali ponad 17.500 osób. Wśród nich byli zarówno studenci jak i mieszkańcy miast, w których odbyły się akcje rejestracji.

W Rzeszowie rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych obywać się będzie w dniach 9 oraz 10 kwietnia w godz. 11.00- 18.00 na Uniwersytecie Rzeszowskim w Centrum Naukowo- Dydaktycznym Mikroelektroniki i Nanotechnologii na ul. Pigonia 3 (na korytarzu), na Wydziale Biologiczno – Rolniczym (hol, budynek D9) na ul. Zelwerowicza 4, na Wydziale Prawa i Administracji (korytarz na I piętrze) ul. Grunwaldzka 13 oraz w Wyższej Szkole Prawa  Administracji  na ul. Cegielnianej 14.

 


Data / Czas
09/04/2014 - 10/04/2014
11:00 - 18:00

Mapa niedostępna

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.