Specjalny pokaz "BOBRÓW" z udziałem twórców

RZESZÓW. 22 sierpnia o godz. 19:00 w rzeszowskim Kinie Zorza odbędzie się specjalny pokaz filmu „Bobry” z udziałem twórców: reżysera Huberta Gotkowskiego, współautora scenariusza, autora muzyki oraz aktora Marcina Kabaja, aktorów: Pawła Gładysia, Michała Chołka, Małgorzaty Pruchnik, Mateusza Mikosia, Grzegorza Pawłowskiego oraz autorki tekstu „Malowane pawiem” Barbary Mikulskiej.

bobry

Film „BOBRY” Huberta Gotkowskiego to czarna komedia niezależna obsypana nagrodami na festiwalach filmów niezależnych, m.in. na  Solanin Film Festiwal w Nowej Soli otrzymał Nagrodę Specjalną w kategorii: Kino Niezależne za „punkrocka, absurd i kontrowersje”. Nagrodzony w kategorii filmOFF podczas Festiwalu Polskich Filmów w Berlinie filmPOLSKA oraz na Nagrodą Główną na Międzynarodowym Festiwalu Młodego Kina „Pełny Metraż” w Lublinie. Film od 15 sierpnia można oglądać w kinach na terenie całego kraju.

„Bobry” to nazwa nieistniejącego już zespołu punkowego. Wydali jedno demo, po czym rozpadli się, a każdy z członków zapomniał o muzyce, marzeniach i wielkiej karierze. Marcin (Wojtek Solarz) wraca właśnie z Irlandii i z poczuciem porażki postanawia zakończyć swoje życie. Przed samobójstwem powstrzymuje go przypadkowe zdarzenie – ogłoszenie o sprzedaży jego starej gitary. Postanawia ją odzyskać oraz reaktywować zespół.  Odszukuje kumpli z zespołu: Klocka (Marcin Kabaj), którego sposobem na życie stało się handlowanie psychotropami wprost ze szpitala psychiatrycznego oraz Smroda (Sebastian Stankiewicz), który przejął rodzinny interes i prowadzi miejski szalet…

Równolegle obserwujemy działalność mrocznych żniwiarzy, którzy w „Bobrach” przedstawieni są jako skorumpowani urzędnicy, pilnujący porządku w papierach. Próba samobójcza Marcina znalazła się na liście Kosiarza, zdegenerowanego wcielenia samej  Śmierci (Robert Jarociński), który jeździ zdezelowanym czarnym karawanem, nie stroni od alkoholu i za wszelką cenę chce doprowadzić do śmierci chłopaka. Tylko w ten sposób Kosiarz może uwolnić się od nudnej pracy na Ziemi.

Wyścig ze Śmiercią nabiera tempa, gdy w całą sprawę miesza się uzależniony od psychotropów nadpobudliwy policjant.

Bilety na pokaz dostępne są w cenach: 15 zł bilet ulgowy oraz 17 zł bilet normalny. Bilety można rezerwować, pisząc na zorza@kinozorza.pl,  lub telefonicznie:  (017) 952 26 37.

ZDJ., FILM: materiały nadesłane


Data / Czas
22/08/2014
19:00 - 21:30

Lokalizacja / Miejsce
Kino Zorza

Wczytywanie mapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.