Rzeszów stawia na sport. I Miejski Bieg Na Orientację „Rzeszowska Strefa” już w październiku

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury jest tego roku po raz pierwszy organizatorem nowej imprezy sportowej pod nazwą I Miejski Bieg Na Orientację „Rzeszowska Strefa”. Impreza ta odbędzie się 11 października 2014 roku i będzie miała postać zawodów w biegu na orientację po przestrzeni miasta Rzeszowa. 

Plakat - Rzeszowska Strefa

Bieg na orientację to dyscyplina sportowa o charakterze wytrzymałościowym
i siłowym, w której zawodnik posługujący się mapą i kompasem ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę wyznaczoną w terenie przez punkty kontrolne. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację.

Uczestnikami I Miejskiego Biegu Na Orientację „Rzeszowska Strefa” będą uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe. Rzeszowski Dom Kultury zaprasza rzeszowskie szkoły do zgłaszania własnych reprezentacji w postaci jednej lub dwóch drużyn. Istnieje ponadto możliwość indywidualnego startu w zawodach zarówno młodzieży, jak i osób dorosłych
w kategorii „open”. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 26 września bieżącego roku. Na zwycięzców zawodów czekają nagrody.

Więcej informacji na temat imprezy, szczegółowy regulamin oraz karty zgłoszeń są dostępne na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl. Szczegółowych informacji na temat zawodów udziela koordynator projektu Roman Tyburczy pod numerem telefonu – 510 801 298 oraz drogą mailową poprzez adres – roman.tyburczy@rdk.rzeszow.pl .


Data / Czas
11/10/2014
Cały dzień

Lokalizacja / Miejsce
Rzeszów, rynek

Wczytywanie mapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.