Rzeszów razem w dniu kanonizacji Jana Pawła II

RZESZÓW. 27 kwietnia  odbędzie się wyczekiwana kanonizacja Papieża- Polaka. W tym dniu Prezydent Miasta Rzeszowa zaprasza na Rynek, by wspólnie uczcić pamięć o Janie Pawle II.

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. Podczas ceremonii pogrzebowej w Rzymie, wierni z całego świata zgromadzeni na Placu św. Piotra, wznosili transparenty z napisem „Santo subito”, czyli Święty natychmiast. 27 kwietnia Papież Jan Paweł II dołączy do grona świętych.

W związku z tym, by wspólnie przeżyć tą chwilę, na Rzeszowskim Rynku odbędzie się premierowe wykonanie mszy kanonizacyjnej:  Missa Santo E Gia Santo,  utwór skomponowany na tę podniosłą okazję. . Msza do tej pory nigdy nie była wykonana w całości. Po raz pierwszy ok. 200 artystów zaprezentuje to wspaniałe dzieło właśnie w Rzeszowie. Treść tego monumentalnego utworu opiera się zarówno na słowach Jana Pawła II, jak i tekstach poetyckich związanych z osobą Papieża.

Kompozytorką całości jest Katarzyna Gaertner. Orkiestrę poprowadzi dyrygent Mikołaj Blajda. Mszę wykonają Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej,aktorzy, wokaliści i muzycy Intermedialnego Teatru Muzycznego Blustrada, Chór Wydziału Muzyki URz, oraz Chór Katedralny Pueri Cantores Resovienses.

Prezydent zaprasza również na transmisję telewizyjną uroczystości kanonizacyjnych  dwóch Papieży:   Jana Pawła II  i  Jana XXIII.

Spotkanie na Rzeszowskim Rynku odbędzie się o godz. 17:00 przy scenie pod Ratuszem.

rzeszowjpII

 

 


Data / Czas
27/04/2014
17:00 - 19:15

Lokalizacja / Miejsce
Rzeszów, rynek

Wczytywanie mapy...
Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: