REKLAMA

Rzeszów pierwszym w Polsce gospodarzem Pucharu Europy w kolarstwie ręcznym!

RZESZÓW. Tego w Polsce jeszcze nie było. W czerwcu Rzeszów będzie gospodarzem Pucharu Europy w kolarstwie ręcznym z udziałem czołowych zawodników w tej dyscyplinie. Do tej w naszym kraju handbikowcy rywalizowali tylko okazyjnie podczas kilku maratonów w Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu. Dzięki staraniom Rafała Wilka – rzeszowskiego podwójnego mistrza paraolimpijskiego i świata w stolicy Podkarpacia już wkrótce odbędą się zmagania w  ramach Pucharu Europy.

RAFALWILK

Pomysłodawcą i inicjatorem całego wydarzenia jest Rafał Wilk. – Jesteśmy zaszczyceni, że po grudniowej wizytacji władz europejskiej federacji w Rzeszowie, powierzono nam organizację dwóch, pierwszych w historii wyścigów w Polsce. Utworzyliśmy także stałe przedstawicielstwo EHF w naszym kraju zaznacza rzeszowski dominator w tej dyscyplinie.

Cykl obejmuje 12 wyścigów w Europie oraz Emiratach Arabskich, a  8  najlepszych wyników punktowych liczonych jest do klasyfikacji generalnej Pucharu Europy.

Organizator, czyli „Fundacja Rafała Wilka Sport Jest Jeden” przewiduje uczestnictwo wielu zawodników z Polski i Europy, medalistów Igrzysk Paraolimpijskich, Mistrzów Świata oraz czołowych polskich gwiazd w tej dyscyplinie, takich jak Rafał Wilk czy wicemistrzyni świata Renata Kałuża.

Rafał Wilk będzie nie tylko organizatorem imprezy, ale również uczestnikiem. Zatem sympatycy sportu w Rzeszowie i na Podkarpaciu po raz pierwszy będą mogli naocznie nie tylko przekonać się czym jest rywalizacja kolarzy ręcznych, ale też zobaczyć w akcji samego mistrza.

Aby uatrakcyjnić imprezę widzowie skupieni będą na skwerze Millenium Hall, gdzie zostaną też zorganizowane atrakcje dla dzieci, recital muzyczny oraz jedną z  ceremonii wręczenia nagród w niedzielę. Sobotnia odbędzie się na rzeszowskim rynku.

Całe wydarzenie będzie składać się z dwóch startów: 14 czerwca – jazda indywidualna na czas oraz 15 czerwca – wyścig ze startu wspólnego.

Wyścigi odbywać się po liczącej 4 kilometry 750 metrów pętli głównymi ulicami miasta (Rejtana, Lwowska, Armii Krajowej).

Zawodnicy pokonają odpowiednio 3 i 9 pętli, co uczyni zmagania jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla kibiców, gdyż taki układ pozwoli śledzić na bieżąco przebieg rywalizacji sportowej. Strefa START i META znajdować się będzie przy ulicy Kopisto, obok Millenium Hall, zarówno sobotni, jak i niedzielny wyścig wystartuje punktualnie o 9.30.


Data / Czas
14/06/2014
Cały dzień

Lokalizacja / Miejsce
Millenium Hall

Wczytywanie mapy...
14-06-2014


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.