Rzeszów nakręca bezpieczeństwo rowerzystów

RZESZÓW. W ostatni weekend maja w Rzeszowie odbędzie się trzeci etap Skandia Maraton Lang Team. Sportowym zmaganiom towarzyszyć będą Pozytywne Obroty – akcja nakręcająca miłośników dwóch kółek na bezpieczeństwo.

Już 30 maja br. o godz. 11:00 przy ul. Podpromie w Rzeszowie wystartuje trzeci etap Skandia Maraton Lang Team – największej imprezy rowerowej dla wszystkich sympatyków dwóch kółek, niezależnie od wieku, płci czy stopnia zaawansowania.

Być może to właśnie w stolicy Podkarpacia padnie kolejny rekord frekwencji i liczby pokonanych kilometrów. Pod tym względem od dwóch lat nieprzerwanie prym wiedzie Kraków – również w tym roku w maratonie wzięła udział rekordowa liczba 1800 osób.  Przed mieszkańcami Rzeszowa nie lada wyzwanie!

Amatorzy dwóch kółek spróbują swoich sił na czterech tradycyjnych trasach (Rodzinna Parada, Mini, Medio i Grand Fondo), jak również pokonają specjalny „dystans dobroczynności” w ramach akcji Pozytywne Obroty. Wszystkie kilometry pokonane podczas maratonu zostaną przeliczone na środki finansowe, które pozwolą na organizację lekcji bezpieczeństwa w rzeszowskich szkołach podstawowych. Każdy kilometr nakręcony w ramach akcji pomaga sfinansować pakiety bezpieczeństwa (szkolenie + odblaski) dla młodych rowerzystów i pieszych w regionie. Lekcje edukacyjne poprowadzi Dorota Stalińska, ambasadorka akcji Pozytywne Obroty.

fot. flickr.com/

fot. flickr.com/Nikos Koutoulas

Zachęceni sukcesem pierwszej edycji Pozytywnych Obrotów, postanowiliśmy w tym roku skoncentrować się na bezpieczeństwie rowerzystów. Z każdym rokiem przybywa fanów dwóch kółek, podczas gdy ich świadomość w zakresie bezpiecznego zachowania na drodze, nie jest na bieżąco wzmacniana, Z tego względu wraz z ambasadorką akcji, Panią Dorotą Stalińską, w tym roku promujemy świadomość i bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na drodze. Dotychczas udało nam się przeszkolić aż 1000 dzieci oraz zdobyć prawie 2,5 tys. odblasków – mówi Paweł Ziemba, Prezes Zarządu Skandia Życie.

Pozytywne Obroty można nakręcać nie tylko na trasie wyścigu, ale także w specjalnej Strefie Skandii na stacjonarnych trenażerach. O rekord Rzeszowianie mogą walczyć z mieszkańcami Krakowa, którym, w trakcie rowerowego szaleństwa udało się uzbierać prawie 14 i pół tysiąca zł.

Z początkiem maja fanom dwóch kółek postawiliśmy też specjalne wyzwanie w aplikacji Endomondo. Dzięki ich zaangażowaniu, w zaledwie 19 dni od startu akcji wykręciliśmy aż 3 mln km. Za pokonanie tego dystansu, Skandia przekaże dodatkowo 30 tysięcy złotych w ramach akcji Pozytywne Obroty – dodaje Paweł Ziemba.

Zaledwie podczas dwóch etapów Skandia Maraton Lang Team w tym roku pokonano już ponad 109 tysięcy km, z czego aż 927 km nakręcono w strefie Pozytywnych Obrotów.

materiał prasowy


Data / Czas
30/05/2015
11:00

Mapa niedostępna

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.