Rozum podpowiada: zbadaj swoje serce, czyli bezpłatne badania w Galerii Rzeszów

RZESZÓW. Według Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego choroby układu sercowo-naczyniowego odpowiadają za 48% zgonów w Polsce. Najprostszym sposobem profilaktyki jest   pomiar ciśnienia tętniczego krwi. Już od 6. marca będzie można wykonać go za darmo w Galerii Rzeszów w ramach kampanii „Ciśnienie na życie”.

Każdego dnia z powodu schorzeń układu sercowo- naczyniowego umiera w Polsce prawie 500 osób. Powszechnie wiadomo, jak ważnym jest zdrowy tryb życia, uprawianie sportu czy odpowiedzialne odżywianie. Nie można jednak zapomnieć o profilaktyce.

W związku z tym, w ramach kampanii „Ciśnienie na życie” od 6. do 26. marca w Galerii Rzeszów można będzie wykonać bezpłatnie pomiar ciśnienia tętniczego krwi. Na klientów Centrum będzie czekać wykwalifikowana ekipa pielęgniarek, które po przeprowadzeniu badania, zinterpretują wynik oraz udzielą fachowych porad z zakresu profilaktyki schorzeń układu krążenia.

Ponadto, przy pomocy aplikacji o nazwie „Wiek serca” każdy będzie mógł wykonać badanie, na podstawie którego lekarz bądź pielęgniarka określi, ile Twoje serce ma lat. Znając wiek serca, można stwierdzić czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Badanie tego typu będzie po raz pierwszy w Europie przeprowadzane na tak dużą skalę.

Z bezpłatnych pomiarów ciśnienia i badania wieku serca będzie można skorzystać od 6. do 26. Marca w Galerii Rzeszów, w godzinach jej otwarcia, tj. 9.00 – 21.00 od poniedziałku do piątku, natomiast w sobotę 10.00 – 21.00 i w niedzielę 10.00 – 20.00.

ciśnienie


Data / Czas
06/03/2014 - 26/03/2014
Cały dzień

Lokalizacja / Miejsce
Galeria Rzeszów

Wczytywanie mapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.