Robert Jankowski, Olga Bończyk i in. ocenią talenty rzeszowian

RZESZÓW. Stu wokalistów zawalczy o statuetki podczas piątej edycji „Piosenki w Meloniku”

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza mieszkańców na finałowe przesłuchania V Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, które odbędą się 12 lutego w budynku Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wokalne prezentacje uczestników oceni czteroosobowe Jury w składzie: Robert Janowski, Olga Bończyk, Dariusz Kordek i Magdalena Skubisz.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Do piątej edycji Festiwalu, która jest pierwszą o zasięgu międzywojewódzkim zgłosiło się blisko dwustu uczestników. Do wokalnego konkursu zakwalifikowało się ostatecznie stu wokalistów z trzydziestu pięciu miast.

Grand Prix - Piosenka w Meloniku (fot. RDK)

Finałowe przesłuchania rozpoczną się 12 lutego o godzinie 11:00 w budynku Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego zlokalizowanym w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 83.

Uroczyste ogłoszenie wyników zaplanowane zostało na godzinę 20:00.

Podczas niego najlepszy uczestnik „Piosenki w Meloniku” zostanie nagrodzony prestiżową statuetką Grand Prix oraz atrakcyjną nagrodą rzeczową. Jury przyzna także statuetki we wszystkich trzech kategoriach wiekowych konkursu. Po raz pierwszy w historii Festiwalu przyznane zostanie ponadto dodatkowe wyróżnienie – „Nagroda Powiatu Rzeszowskiego – Osobowość Sceniczna”.

Dyplomy wraz ze specjalnymi nagrodami rzeczowymi trafią do wyróżniających się uczestników z każdej kategorii wiekowej. Przyznane zostaną one przez Radę Powiatu Rzeszowskiego,  która weźmie pod uwagę takie kryteria, jak niestandardowe ujęcie tematu piosenki, zabawa tekstem i muzyką piosenki podczas występu, wizerunek sceniczny, kontakt wykonawcy z publiką oraz reakcja publiczności na występ artysty.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego i Narodowego Centrum Kultury.

 

materiały nadesłane RDK


Data / Czas
12/02/2015
11:00

Lokalizacja / Miejsce
Wydział Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego

Wczytywanie mapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.