Przenieś się w świat Indii. Zbliża się kolejne spotkanie z cyklu „Breaking Stereotypes"

RZESZÓW. 6 sierpnia o godz 19.00 w restauracji Trattoria Al Forno przy ul. Kraszewskiego 6/6 odbędzie się czwarte spotkanie z cyklu „Breaking Stereotypes”. Tym razem organizator spotkania – Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych INPRO* – zaprasza w podróż po kraju, który większość z nas kojarzy przede wszystkim z hinduizmem i świętymi krowami, czyli po Indiach. Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim.

indie
Słowo „Indie” oznacza powitanie, a sam kraj to obecnie najludniejsze na świecie demokratyczne państwo, w którym na co dzień słychać 1500 dialektów i 22 języków urzędowych. Zdarza się, iż obywatele pochodzący z różnych regionów kraju mogą porozumieć się między sobą jedynie w języku angielskim. Jak taka różnorodność wpływa na życie codzienne mieszkańców? W jaki sposób Indie będące perełką w koronie Imperium Brytyjskiego zdołały zdobyć niepodległość? Jak obecność wyznawców sześciu religii wpływa na podział społeczeństwa?

Na te i inne pytania odpowiedzi postara się udzielić nasz gość – Raman Grewal. Raman pochodzi z regionu Pendżab w Indiach i od 7 lat mieszka i pracuje w Rzeszowie. Przed przyjazdem do Polski ukończyła studia humanistyczne na Punjab University Chandigarh. Raman zdecydowała się wyjechać za granicę, bo jak sama mówi, chciała poznać europejski styl życia i usamodzielnić się. Już w pierwszą środę sierpnia podczas swojej prezentacji Raman opowie nam m.in. o tym, co to znaczy być Sikhem, czym był i jak wygląda obecnie system kastowy w Indiach i czy dla wszystkich Hindusów krowy są naprawdę święte. Nasz gość skonfrontuje również swoje odczucia na temat swojego życia w naszym kraju ze stereotypami dotyczącymi własnej nacji.

 


Data / Czas
06/08/2014
19:00 - 20:30

Lokalizacja / Miejsce
Trattoria Al Forno

Wczytywanie mapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.