Polska rzeźba fin de siecle'u w Muzeum Okręgowym

RZESZÓW. Ekspozycja ” Polska rzeźba fin de siecle’u” jest dostępna w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie i jest jedną z nielicznych prezentacji podejmujących temat rzeźby powstałej przed stu laty w kraju. Obejmuje 20 dzieł, które wyszły spod reki Xawerego Dunikowskiego, Edwarda Wittiga czy Konstantego Laszczki.

Prezentacja w pięknej, zabytkowej przestrzeni ma niezwykły klimat. Wystawa prezentuje w większości szeroko rozpowszechnione w tamtym czasie portrety ujęte najczęściej w naturalnej wielkości popiersia mniej i bardziej znanych osób a także symboliczne kompozycje. Zaletą tej ekspozycji jest ukazanie dzieł wykonanych w różnych technikach rzeźbiarskich. Najwięcej jest odlewów z brązu, ukazujących zróżnicowaną fakturę i naturalny kolor tworzywa. – Te trójwymiarowe rzeźby pochodzące z przełomu XIX i XX stulecia są pełne indywidualności oraz nowatorstwa, bo nie powielają wzorców tradycyjnej dziewiętnastowiecznej formy i kształtów bazujących głównie na klasycznych ideałach), a przede wszystkim są to dzieła na wskroś nowoczesne, wręcz nietradycyjne w swej formie. Wystawa będzie czynna do połowy września.


Data / Czas
25/08/2013 - 15/09/2013
Cały dzień

Lokalizacja / Miejsce
Muzeum Okręgowe

Wczytywanie mapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.