Peja, Wilku, Bilon, Sobota... czyli lekcja historii w ramach KultURaliów

RZESZÓW. Po raz pierwszy podczas KultURaliowych koncertów czeka nas wspaniała lekcja historii. 10 maja na Miasteczku  Akademickim przy ulicy Cichej , na scenie w towarzystwie ponad pięćdziesięciu muzyków pojawią się gwiazdy polskiego hip hopu. 

kulturalia2

Obok „Orkiestry Passionart”, czterdziestu chórzystów „Chóru Passionart”, gitary basowej i solistów zaprezentują się: Tadeusz „Tadek” Polkowski, Bosski, Peja, Lukasyno, PiH, Wilku (Hemp Gru), Bilon (Hemp Gru) oraz  Sobota.

Rymowane wersy będą opowiadać o Polskim Państwie Podziemnym i żołnierzach Armii Krajowej, którzy po zakończeniu II wojny światowej walczyli o niepodległość.  Muzyka patriotyczna będzie przeplatała się z autorskimi utworami artystów. Zespół stworzony na potrzeby programu wykonuje pod dyrekcją Janusza Wierzgacza utwory z płyty NIEWYGODNA PRAWDA zaaranżowane na ten fenomenalny skład wykonawczy przez Marka Pawełka. Tym samym muzyka klasyczna spotyka się z młodzieżową formą ekspresji i historią, by mówić, śpiewać i grać o bohaterstwie i wytrwałości Niezłomnych. Będzie to pełen pozytywnej energii koncert dający niesamowite wrażenia artystyczne.

Wstęp na koncert jest bezpłatny!


Data / Czas
10/05/2014
18:00 - 23:30

Lokalizacja / Miejsce
Miasteczko Akademickie UR

Wczytywanie mapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.