Odwiedź Japonię, nie ruszając się z Rzeszowa

RZESZÓW. 3 września odbędzie się kolejne spotkanie z serii „Breaking Stereotypes”. Tym razem Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych INPRO zaprasza na podróż   po kraju powszechnie nazywanym w Polsce „Krajem Kwitnącej Wiśni” i „Wschodzącego Słońca”. 

japonia

 

ZDJ.: materiały nadesłane/ Basia Godek

Japonia to najbardziej rozwinięte azjatyckie państwo, gdzie postęp i nowoczesność łączą się w naturalny sposób z tradycją i kulturą. To absolutnie fascynujące miejsce dla podróżników głodnych wrażeń. Japonia jest w oczach Polaków krajem bogaczy, pracoholików, samobójców i uciśnionych społecznie kobiet, jak i ojczyzną niespotykanej nigdzie indziej na świecie popkultury, czyli komiksów manga, filmów anime, gier komputerowych, maskotki Hello Kitty i nastolatek przebierających się za lolity, cosplayów oraz otaku. Czy taki wizerunek Japonii odpowiada rzeczywistości, czy jest to może jedynie jej cząstka?

Gościem spotkania będzie Anika Godek – odwołując się do własnej wiedzy i doświadczeń postara się odnaleźć i wyjaśnić źródła mitów i stereotypów o Japonii w polskim społeczeństwie. Anika, absolwenta anglistyki i japonistyki w Poznaniu, zeszły rok spędziła w Japonii, odbywając staż w Japońskich przedszkolach, żłobkach i szkole podstawowej, ucząc języka angielskiego i polskiego i podróżując po całej wyspie. Wraz z ludźmi z całego świata gościła u wielu japońskich rodzin, pomagając w codziennych pracach, w zamian dogłębnie poznając japońską kulturę.

Spotkanie odbędzie się 3 września o godz. 19.00 w restauracji Trattoria Al Forno przy ul. Kraszewskiego 6/6. Będzie prowadzone w języku angielskim.


Data / Czas
03/09/2014
19:00 - 20:30

Lokalizacja / Miejsce
Trattoria Al Forno

Wczytywanie mapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.