,,Odkąd zniknęła..." - Teatr Przedmieścia zaprasza!

RZESZÓW / PODKARPACIE. „Odkąd zniknęła…”, czyli Teatr Przedmieścia zaprasza na spektakl w wykonaniu Edwarda Kotłowskiego już 21 marca o godz. 19.00.

„Odkąd zniknęła…” to monodram w wykonaniu Edwarda Kotłowskiego, aktora od 50 lat związanego z Teatrem Dramatycznym im. Józefa Żmudy w Stalowej Woli. Klasyczny poemat Juliusza Słowackiego “W Szwajcarii” zostanie przedstawiony w całkiem nowej interpretacji. Spektakl staje się dla aktora pretekstem do  głębokiej refleksji nad utraconą  młodzieńczą miłością, pamięcią i przemijaniem.

Pracę nad tekstem „W Szwajcarii” Edward Kotłowski rozpoczął ponad 40 lat temu. Mimo wielu prób i ciekawych pomysłów na inscenizacje poematu nie doszło do wystawienia utworu na scenie.  Dzisiaj staje przed nami 80- letni człowiek, który słowami poezji wyznaje prawdę o swoich niezrealizowanych marzeniach. Poemat Juliusza Słowackiego zestawiony z osobistymi przeżyciami aktora zaskakuje dynamiką, aktualnością i szczerością wypowiedzi.

Nieprzypadkowo wyznaczyliśmy dzień premiery spektaklu na 21 marca, kiedy to przypada Międzynarodowy Dzień Poezji i jednocześnie pierwszy dzień wiosny.

odkad-zniknela

Opracowanie tekstu, reżyseria: Aneta Adamska, Maciej Szukała
Występuje: Edward Kotłowski

Koprodukcja: Teatr Przedmieście i Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli

Bilety: 15 zł, rezerwacje: tel. 667714730

źródło: Teatr Przedmieścia


Data / Czas
21/03/2015
19:00

Lokalizacja / Miejsce
Teatr Przedmieście

Wczytywanie mapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.