O 17 społeczna akcja pisania wniosków do RBO!

RZESZÓW. Tylko do 30 kwietnia można składać propozycje zadań do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok. Na razie są tylko 34.

–  A czy Ty chcesz dorzucić swoją cegiełkę, realizować pomysły we współpracy z miastem i tym samym zmieniać swoją część Rzeszowa na lepsze? To jest możliwe, wystarczy napisać i złożyć wniosek w odpowiednim terminie, a później zdobyć poparcie wśród mieszkańców – zameldowanych w Rzeszowie na stałe bądź tymczasowo – zachęca Rzeszowski Inkubator Kultury.

To właśnie w Estradzie Rzeszowskiej – Rzeszowskim Inkubatorze Kultury odbędzie się społeczny maraton pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Maraton rusza w środę (29.04.) i potrwa od 17 do 21. Będzie kawa, herbata i ciastka.

Pracownicy podpowiedzą, jak prawidłowo wypełnić formularz zgłoszeniowy i jak zdobyć potrzebne 15 podpisów pod każdym z nich. Im więcej osób, tym większa „burza mózgów”, o którą chodzi organizatorom. Chcą pobudzić społeczeństwo do działania i zwiększyć ich zaangażowanie w RBO.

Bądź aktywny dla swojego miasta, bo inicjatywy lokalne i oddolne mogą zmienić naprawdę wiele – zwłaszcza w Twoim najbliższym, osiedlowym otoczeniu – przekonują.
ogrodki_gastronomiczne_rynek_03

Budżet RBO wynosi 7,5 mln zł. Zadania zostaną podzielone na trzy kategorie:

kategoria I – budowa, modernizacja lub remont infrastruktury miejskiej – maksymalna wartość zadania 1,5 mln zł
kategoria II – budowa, modernizacja lub remont infrastruktury osiedlowej – maksymalna wartość zadania 150 tys. zł
kategoria III – działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym – maksymalna wartość zadania 100 tys. zł

Zadania zgłasza się do 30 kwietnia, ich weryfikacja potrwa do końca maja. Głosowane odbędzie się od 11 do 30 czerwca.


Data / Czas
29/04/2015
17:00 - 21:00

Lokalizacja / Miejsce
Estrada Rzeszowska

Wczytywanie mapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.