Nasze tancerki wystąpią w „Dzień Dobry TVN”

RZESZÓW. Zespół Tańca Brzucha Gussel z Rzeszowskiego Domu Kultury to jedyny na Podkarpaciu przedstawiciel orientalnej sztuki tanecznej zwanej belly dance. W najbliższą środę tancerki zagoszczą w znanym programie telewizyjnym.

Gussel21 stycznia br. wystąpią w studiu „Dzień Dobry TVN”, gdzie zaprezentują swoje umiejętności taneczne oraz w rozmowie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem opowiedzą o swojej historii i działalności.

Zespół Tańca Brzucha Gussel istnieje od 2013 roku. Na co dzień działa w Rzeszowskim Domu Kultury filia „Pobitno”.

Zespół tworzy siedem tancerek: Joanna Augustyn, Monika Baran, Danuta Zakrzewska, Justyna Czarnik, Beata Gubała-Dwornik, Paulina Baran oraz MalwinaGuzek. Instruktorem tańca i choreografem jest Oksana Kostoń-Valio.

Do największych sukcesów tancerek należą: zdobycie czwartego miejsca podczas Międzynarodowych Mistrzostw Belly Dance Europy Wschodniej w Lublinie w 2013 roku, pierwszego miejsca podczas Krajowych Mistrzostw International Dance Organization Belly Dance Oriental w Nysie w 2014 roku oraz tegoroczny podwójny sukces odniesiony na międzynarodowym Oriental Passion Festival w Grecji, gdzie tancerki zdobyły czwarte miejsce w kategorii Grupy oraz Solo.

Źródło: materiały prasowe


Data / Czas
21/01/2015
Cały dzień

Mapa niedostępna

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.