Moje rysunki (pod)różne. Wystawa Krzysztofa Neuberga

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na wystawę Krzysztofa Neuberga „Moje rysunki (pod)różne”. Ekspozycję można zwiedzać od 25 lutego do 31 marca 2015 r. w Wypożyczalni Muzycznej, przy ul. Żeromskiego 2, w godzinach otwarcia biblioteki.

Wstęp wolny!

„Moje rysunki (pod)różne” to zbiór rysunków i szkiców robionych przez autora w czasie jego wędrówek, a zebranych w opowieść o emocjach, miejscach i czasie. Zamysł tej interesującej wystawy jej autor wyjaśnia w towarzyszącej ekspozycji introdukcji:

„Moje rysunki (pod)różne”
„Rysunki, szkice, bazgroły – powstawały w różnym czasie, w różnych miejscach i okolicznościach. Kreślone na kartkach, karteluszkach, skrawkach gazet, starych kopertach…, zwykle bez założonego z góry planu – spontanicznie, odruchowo. Efekt końcowy zawsze był niespodzianką.
Rysowanie skracało mi czas oczekiwania na coś lub kogoś, rozpraszało nudę, nierzadko zastępowało melisę.
Nie przywiązuję większej wagi do tych często nieporadnych, kreskowanych drobiazgów, fragmentów, ale nie wyrzucam.
Po pierwsze: cierpię na chroniczna przypadłość gromadzenia różnych szpargałów.
Po drugie: te amatorskie rysuneczki są jednak jakimś śladem, znakiem, który zostawiam. Zapewne nietrwałym, drobnym, ale jednak…
Wklejone przyczepione (wzajemnie sąsiedztwa są przypadkowe) w zwykłych, szarych, tekturowych teczkach, staja się takim archiwum moich osobistych nastrojów i emocji.
Zawieszone i otwarte teczki przypominają (ryzykuję przesadę) ołtarzyki podróżne”.

Wystawę zobaczyć można od 25 lutego do 31 marca 2015 r. w Wypożyczalnia Muzycznej, przy ul. Żeromskiego 2, w godzinach otwarcia biblioteki.

IMG_0543 kopia 2

materiał nadesłany


Data / Czas
25/02/2015
Cały dzień

Lokalizacja / Miejsce
Wypożyczalnia muzyczna WiMB

Wczytywanie mapy...
Jeśli chcesz aby twój komentarz pojawił się natychmiast, skorzystaj z formularza Facebooka.

Napisz komentarz: