Moje rysunki (pod)różne. Wystawa Krzysztofa Neuberga

RZESZÓW / PODKARPACIE. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na wystawę Krzysztofa Neuberga „Moje rysunki (pod)różne”. Ekspozycję można zwiedzać od 25 lutego do 31 marca 2015 r. w Wypożyczalni Muzycznej, przy ul. Żeromskiego 2, w godzinach otwarcia biblioteki.

Wstęp wolny!

„Moje rysunki (pod)różne” to zbiór rysunków i szkiców robionych przez autora w czasie jego wędrówek, a zebranych w opowieść o emocjach, miejscach i czasie. Zamysł tej interesującej wystawy jej autor wyjaśnia w towarzyszącej ekspozycji introdukcji:

„Moje rysunki (pod)różne”
„Rysunki, szkice, bazgroły – powstawały w różnym czasie, w różnych miejscach i okolicznościach. Kreślone na kartkach, karteluszkach, skrawkach gazet, starych kopertach…, zwykle bez założonego z góry planu – spontanicznie, odruchowo. Efekt końcowy zawsze był niespodzianką.
Rysowanie skracało mi czas oczekiwania na coś lub kogoś, rozpraszało nudę, nierzadko zastępowało melisę.
Nie przywiązuję większej wagi do tych często nieporadnych, kreskowanych drobiazgów, fragmentów, ale nie wyrzucam.
Po pierwsze: cierpię na chroniczna przypadłość gromadzenia różnych szpargałów.
Po drugie: te amatorskie rysuneczki są jednak jakimś śladem, znakiem, który zostawiam. Zapewne nietrwałym, drobnym, ale jednak…
Wklejone przyczepione (wzajemnie sąsiedztwa są przypadkowe) w zwykłych, szarych, tekturowych teczkach, staja się takim archiwum moich osobistych nastrojów i emocji.
Zawieszone i otwarte teczki przypominają (ryzykuję przesadę) ołtarzyki podróżne”.

Wystawę zobaczyć można od 25 lutego do 31 marca 2015 r. w Wypożyczalnia Muzycznej, przy ul. Żeromskiego 2, w godzinach otwarcia biblioteki.

IMG_0543 kopia 2

materiał nadesłany


Data / Czas
25/02/2015
Cały dzień

Lokalizacja / Miejsce
Wypożyczalnia muzyczna WiMB

Wczytywanie mapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.