Lato z przytupem. Rzeszów uczci pamięć Oskara Kolberga

RZESZÓW. Rok 2014 został ustanowiony Rokiem Oskara Kolberga. Aby uczcić pamięć dwusetnej rocznicy jego urodzin, Rzeszowski Dom Kultury przyłączył się do obchodów za sprawą imprezy  „Lato z Przytupem w Hołdzie Oskarowi Kolbergowi”. Impreza w hołdzie wybitnego polskiego folklorysty odbędzie się 7 września. 

Plakat - Lato z Przytupem w Hołdzie Oskarowi Kolbergowi

Oskar Kolberg to polski folklorysta, etnograf i kompozytor urodzony w 1814 roku, posiadający jeden z najbogatszych dorobków z zakresu ówczesnego ludoznawstwa.Jego spuścizna do dziś jest przedmiotem zainteresowań wszystkich artystów i badaczy chcących zgłębić temat kultury polskiej wsi XIX wieku. Dorobek ten jest niezwykle istotny dla określenia polskiej tożsamości i podtrzymania dziedzictwa narodowego. Fakt ten uwydatnić mają uroczyste obchody Roku Kolberga 2014.
Rzeszowski Dom Kultury jest jedną z wielu instytucji uczestniczących w ogólnopolskich obchodach, będąc organizatorem plenerowej imprezy pod nazwą „Lato z Przytupem w Hołdzie Oskarowi Kolbergowi”. Będzie to prezentacja utytułowanych kapel ludowych, zespołów śpiewaczych oraz zespołów tańca ludowego z województwa podkarpackiego. Wystąpią: Kapela Słociniacy, Zespół Śpiewaczy Kumoszki, Zespół Śpiewaczy Wesołe Kumoszki, Zespół Śpiewaczy Budziwojce, Kapela Ludowa Sztajerek, Wesołe Bajaderki, Zespół Tańca Ludowego Beskid, Zespół Pieśni i Tańca Karpaty oraz inni zaproszeni goście.
Artyści zaprezentują specjalnie przygotowany na tę okazję repertuar ku pamięci Oskara Kolberga, natomiast konferansjer przybliży wszystkim uczestnikom widowiska postać polskiego folklorysty. Dodatkową atrakcją dla wszystkich obecnych będzie degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń, które działają przy filiach Rzeszowskiego Domu Kultury.

Impreza odbędzie się 7 września 2014 roku na rzeszowskim Rynku i rozpocznie się o godzinie 17:00. Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich na wspólne obchody, mające na celu upamiętnienie życia i twórczości sławnego badacza polskiej kultury.

Źródło: UM


Data / Czas
07/09/2014
17:00 - 18:45

Lokalizacja / Miejsce
Rzeszów, rynek

Wczytywanie mapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.