Konferencja o pierwszym doktorze honoris causa Uniwersytetu, bł. Janie Pawle II

RZESZÓW. Jan Paweł II to pierwszy człowiek, który otrzymał tytuł doktora honoris causa na Uniwersytecie Rzeszowskim. W związku ze zbliżającą się jego kanonizacją, uniwersytet organizuje konferencję naukową, poświęconą Osobie i dziełu Papieża.

Konferencja „Błogosławiony Jan Paweł II – pierwszy doktor honoris causa Uniwersytetu Rzeszowskiego”, potrwa dwa dni i rozpocznie się 28.marca mszą z homilią JE Biskupa Rzeszowskiego dr. Jana Wątroby w kościele akademickim pw. św. Jadwigi Królowej o godz. 8.00.

Kolejna część wydarzenia to obrady, które dobywać się będą  od godz. 9.30 w budynku rektoratu UR przy al. T. Rejtana 16c a rozpocznie je wystąpienie JE Arcybiskupa Metropolity Lwowskiego o.ł. dr. Mieczysława Mokrzyckiego wieloletniego współpracownika Ojca Świętego. Oprócz tego, wygłoszonych zostanie 8 referatów.

Obradom towarzyszyć będzie otwarcie wystawy pt. „Błogosławiony Jan Paweł II w fotografiach Adama Bujaka” oraz występ młodzieży z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Iwkowej pt. „Szukam nauczyciela i mistrza”.

Kolejny dzień konferencji, tj. 29.marca rozpocznie się o godz. 9.00 również w budynku rektoratu UR, panelem panel pt. „Szukajcie świętości w codziennym życiu”, w którym zaprezentowanych zostanie 6 wystąpień, poświęconych zarówno rozważeniom teoretycznym, jak i możliwościom realizacji postawy chrześcijańskiej w dzisiejszym świecie.

papież

 


Data / Czas
28/03/2014 - 29/03/2014
Cały dzień

Lokalizacja / Miejsce
Uniwersytet Rzeszowski

Wczytywanie mapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.