Koncert muzyki symfonicznej w Filharmonii Podkarpackiej, zobacz wybitnych artystów

RZESZÓW. W najbliższy piątek, 7.marca w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej z udziałem wybitnego wiolonczelisty, Andrzeja Bauera, oraz dyrygenta, Rafała Janiaka.
bauer
Andrzej Bauer to zdobywca pierwszej nagrody na Międzynarodowym Konkursie ARD w Monachium oraz laureat Międzynarodowego Konkursu „Praska Wiosna” i nagrody Parlamentu Europy i Rady Europejskiej. W ciągu ostatnich lat wystąpił z recitalami m.in. w Amsterdamie, Paryżu, Wiedniu, Hamburgu i Monachium, a także z orkiestrami symfonicznymi m.in. z Filharmonikami Monachijskimi, Orkiestrą RAI w Neapolu, Orkiestrą Filharmoniczną w Strasburgu, Orkiestrą Radia w Stuttgarcie oraz Orkiestrą Radiową w Berlinie.

janiak
Z kolei Rafał Janiak w swoim dorobku posiada wiele nagród zdobytych w konkursach muzycznych ogólnopolskich i międzynarodowych wśród nich m.in. I nagrodę I Konkursu Kompozytorskiego im. Jana Pawła II w Warszawie ,III nagrodę IV Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego „Musica Sacra” w Częstochowie, a także wyróżnienie na 51. Ogólnopolskim Konkursie Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda w Warszawie. W 2011 roku został głównym dyrygentem Bemowskiej Orkiestry Symfonicznej Camerata Viva, z którą wykonuje dzieła od XVII w. do XXI w.

Koncert odbędzie się 7.marca o godz. 19.00. Ceny biletów wynoszą 30 zł bilet normalny i 20 zł bilet ulgowy.

W programie:
L. van Beethoven – Uwertura „Egmont”
P. Czajkowski – „Wariacje rokoko” A-dur na wiolonczelę i orkiestrę op. 33
P. Czajkowski – IV Symfonia f-moll op. 36


Data / Czas
07/03/2014
19:00 - 20:45

Lokalizacja / Miejsce
Filharmonia Podkarpacka

Wczytywanie mapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.