REKLAMA

Kinobus – kinowy festiwal objazdowy

Kochasz kino? Lubisz podróże? Chcesz w wyjątkowy sposób spędzić ostatni weekend wakacji? Wsiadaj na pokład Kinobusu! To pierwszy objazdowy festiwal kinowy – trzy dni podróżowania szlakiem kin i innych atrakcji Podkarpacia! Zostało już tylko kilka wolnych miejsc!

Odwiedzimy kilkanaście kin czynnych i nieczynnych, obejrzymy filmy, zwiedzimy unikatowe muzea, spróbujemy lokalnych przysmaków, winem uczcimy 650-lecie Jasła. Spróbujemy odnaleźć ślady niegdysiejszej prężnej kultury filmowej, zadumamy się na tym, co się z nią stało – mówi Maciej Gil, historyk filmu, autor pierwszej polskiej trasy Kinobusu. – Wesprą nas specjaliści: regionaliści, kinomani, badacze dziejów filmu, którzy przygotowują dla nas gawędy o lokalnej historii filmowej. Będzie wakacyjnie, odkrywczo i rozrywkowo.

Trasa:

Uczestnicy festiwalu wyruszą w samo południe w piątek 28 sierpnia z Rzeszowa, gdzie wcześniej zwiedzą Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy, przez Przeworsk, Jarosław i Przemyśl do Sanoka, gdzie na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sanoku obejrzą filmy „Kino Świat” i „Kocham Kino”. W sobotę 29 sierpnia odwiedzą kina w Brzozowie, Rymanowie, Iwoniczu-Zdroju, Dukli i Jaśle, gdzie zatrzymają się na projekcję filmów „Kino Świat” oraz „Młode wino”, a także Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Trasa Kinobusu w niedzielę 30 sierpnia będzie wiodła przez schron kolejowy Stępina-Cieszyna i Strzyżów do Rzeszowa, gdzie zaplanowano spacer szlakiem nieistniejących już kin w tym mieście.

Szczegółowa trasa znajduje się pod tym linkiem: http://www.kinoagrafka.pl/download/Kinobus_marszruta.pdf

Wszystkie projekcje filmowe i spotkania są otwarte i bezpłatne dla mieszkańców!

Organizatorem polskiego Kinobusu jest krakowska Fundacja Wspierania Kultury Filmowej Cyrk Edison, która tworzy Kino Agrafka, Kinokawiarnię Kika i DKF Rozpięci.

Cena: 170 zł (bilet kinobusowy, wikt i opierunek) + 15 zł (wstęp do muzeów). Szczegóły i sprzedaż biletów na stronie kinobus.pl oraz na profilu facebook.com/kinobuspl.

Kinobus_promo

Projekt Kinobus / Podkarpacie 2015 otrzymał wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz został objęty patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla

Patroni medialni: Aktivist, Stopklatka.pl, Radio Rzeszów, X. Informator Kin Studyjnych, Nowiny, nowiny24.pl, Kinoamator – subiektywny blog filmowy, wielkaC.pl, twojejaslo.pl, Tygodnik Sanocki.
Partnerzy: Miasto Jasło, Powiat Sanocki, Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie, Muzeum Historyczne w Sanoku, BWA Galeria Sanocka, Stowarzyszenie Kobiety i Wino, Uzdrowisko Rymanów, Kawa Rzeszowska.

Źródło: materiał nadesłany


Data / Czas
30/08/2015
12:00 - 18:00

Lokalizacja / Miejsce
Start imprezy KINOBUS

Wczytywanie mapy...
30-08-2015


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.