RZESZÓW: IX. Podkarpackie Targi Edukacyjne czyli coś dla maturzystów

RZESZÓW. Jesteś maturzystą i nie wiesz jeszcze, jaką wybrać dla siebie drogę? Uczęszczasz do szkoły ponadgimnazjalnej i chciałbyś się już dowiedzieć, co będą od Ciebie wymagać uczelnie, oraz jakie przedmioty do zdawania na maturze powinieneś wybrać w klasie maturalnej? Przyjdź 4. lub 5.marca do Hali Podpromie!

W IX. Podkarpackich Targach Edukacyjnych EduSalon weźmie udział ponad 100 wystawców, będą to renomowane uczelnie wyższe z całego kraju oraz z zagranicy (m. in. z Wielkiej Brytanii, Danii, Holandii, Łotwy, Szwecji), szkoły doskonalenia zawodowego, wydawcy edukacyjni, czy internetowe portale edukacyjne.

Dodatkowo, będzie można skorzystać z porady psychologów z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie, którzy pomogą osobom, które nie mają sprecyzowanych zainteresowań zawodowych w wyborze najlepszego kierunku kształcenia.

Odbędzie się również kiermasz starych książek, zorganizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Pedagogiczną, zawierający około 4 tys. pozycji książkowych. Co ważne, oprócz literatury pięknej czy poradników, znajdą się również podręczniki i lektury z różnych dziedzin nauki, przeznaczone dla studentów.

Przez dwa dni trwania Targów uczniowie będą mogli skorzystać z warsztatów z matematyki. Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia odbędą się zajęcia, pt. „Jakie zadania będą na maturze z matematyki?” w godz. 9.30 – 10.30 oraz w godz. 11.00 – 12.00, na których maturzyści dowiedzą się jakie typy zadań otwartych najczęściej pojawiają się na egzaminie maturalnym z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz uzyskają wiele praktycznych porad.

Warto wspomnieć, że 4. marca odbywać się będą również Dni Kariery® czyli największe targi pracy, praktyk i staży w Polsce, na których przewidziano ok. 250 wystawców.

Targi odbędą się w dniach 4. i 5. marca w godz. 9.00 – 14.00. Wstęp jest bezpłatny.

maturatargi


Data / Czas
04/03/2014 - 05/03/2014
09:00 - 14:00

Lokalizacja / Miejsce
Hala Widowiskowo-Sportowa PODPROMIE

Wczytywanie mapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.